26 września 2017

Nowe nazwy ulic na kuźniańskim osiedlu. Gdzie należy zgłosić zmianę adresu? [VIDEO]

Dobiegła końca procedura zmiany nazw ulic podyktowana tzw. ustawą dekomunizacyjną. W poniższym materiale przypominamy o krokach, jakie w związku z tym muszą poczynić mieszkańcy oraz przedsiębiorcy. Na nasze pytania odpowiadają Beata Grabowska oraz Danuta Ulman z Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej.


Przypomnijmy, że tzw. ustawa dekomunizacyjna to w rzeczywistości Ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, którą we wrześniu 2016 r. uchwalił polski parlament, dając tym samym samorządom rok na dostosowanie się do jej zapisów. W czerwcu oraz pod koniec sierpnia Rada Miejska w Kuźni Raciborskiej dokonała zmian nazw pięciu ulic znajdujących się w obrębie Osiedla. I tak:

ul. Marcelego Nowotki stała się ul. Leśną;
ul. Pawła Findera stała się ul. Spacerową;
ul. Małgorzaty Fornalskiej stała się ul. Kasztanową;
ul. Janka Krasickiego stała się ul. Ignacego Jana Krasickiego;
ul. gen. Karola Świerczewskiego stała się ul. Roberta Lewandowskiego.


Część tablic została już wymieniona w poniedziałkowe popołudnie. Wyjątek stanowi na razie zmiana tablic z nawą ul. Świerczewskiego na Lewandowskiego. Tę ostatnią władze miasta zamierzają uroczyście odsłonić niebawem (dokładna data nie jest jeszcze znana; nieoficjalnie mówi się jednak o początku przyszłego tygodnia).

Realizacja: Bartosz Kozina


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz