26 września 2017

Julian Zieliński zwycięzcą X Amatorskiego Turnieju Tenisowego

Od końca lipca do połowy września trwały rozgrywki tenisowe w ramach X Amatorskiego Turnieju Tenisowego SEBAPOL CUP 2017, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Triumfatorem jubileuszowej edycji zawodów po raz pierwszy został Julian Zieliński.


W inauguracji turnieju, który odbył się w ostatni weekend lipca (29-30) wzięło udział 24 zawodników (najwięcej do tej pory), którzy zostali podzieleni na 3 grupy (po ośmiu graczy w każdej). - Do ćwierćfinału wchodziła automatycznie pierwsza dwójka z każdej grupy plus dwóch z trzecich miejsc z najlepszym bilansem - mówi organizator turnieju Jerzy Iwańczuk.


W ćwierćfinałach były rozstawienia, spośród których zwycięzcy awansowali do rozgrywek półfinałowych. W rundzie tej zmierzyli się ze sobą (pogrubioną czcionką zaznaczono zawodników, którzy przeszli do rozgrywek półfinałowych): Tadeusz Murawski - Andrzej Krzoska; Ireneusz Turkiewicz - Lucjan Rygielski; Julian Zieliński - Stefan Afa i Krzysztof Grab - Andrzej Stanek.W pierwszym półfinale T. Murawski zmierzył się z I. Turkiewiczem, w drugim natomiast J. Zieliński stanął naprzeciwko A. Stanka. Bój o finał rozegrał się między Tadeuszem Murawskim a Julianem Zielińskim, z którego zwycięsko wyszedł ten ostatni, pokonując ubiegłorocznego triumfatora turnieju. Z powodu złych warunków atmosferycznych, nie zostały rozegrane turnieje o trzecie miejsce (I. Turkiewicz - A. Stanek).


Fundatorem nagród była firma Seba-Pol, Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska. Jak dodaje J. Iwańczuk, specjalne nagrody zostały wręczone również tym zawodnikom, którzy wzięli udział w turnieju po raz pierwszy.

Tekst: BK; fot. J. Iwańczuk


W 10-letniej historii turnieju w poszczególnych latach tryumfowali:
 
2008 - Jarosław Gruca
2009 - Mateusz Martyniak
2010 - Witold Kubik
2011 - Marek Kubik
2012 - Marek Kubik
2013 - Marek Kubik
2014 - Mirosław Hyjek
2015 - Mirosław Hyjek 
2016 - Tadeusz Murawski 
2017 - Julian Zieliński.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz