26 września 2017

Julian Zieliński zwycięzcą X Amatorskiego Turnieju Tenisowego

Od końca lipca do połowy września trwały rozgrywki tenisowe w ramach X Amatorskiego Turnieju Tenisowego SEBAPOL CUP 2017, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Triumfatorem jubileuszowej edycji zawodów po raz pierwszy został Julian Zieliński.

W inauguracji turnieju, który odbył się w ostatni weekend lipca (29-30) wzięło udział 24 zawodników (najwięcej do tej pory), którzy zostali podzieleni na 3 grupy (po ośmiu graczy w każdej). - Do ćwierćfinału wchodziła automatycznie pierwsza dwójka z każdej grupy plus dwóch z trzecich miejsc z najlepszym bilansem - mówi organizator turnieju Jerzy Iwańczuk.

W ćwierćfinałach były rozstawienia, spośród których zwycięzcy awansowali do rozgrywek półfinałowych. W rundzie tej zmierzyli się ze sobą (pogrubioną czcionką zaznaczono zawodników, którzy przeszli do rozgrywek półfinałowych): Tadeusz Murawski - Andrzej Krzoska; Ireneusz Turkiewicz - Lucjan Rygielski; Julian Zieliński - Stefan Afa i Krzysztof Grab - Andrzej Stanek.

W pierwszym półfinale T. Murawski zmierzył się z I. Turkiewiczem, w drugim natomiast J. Zieliński stanął naprzeciwko A. Stanka. Bój o finał rozegrał się między Tadeuszem Murawskim a Julianem Zielińskim, z którego zwycięsko wyszedł ten ostatni, pokonując ubiegłorocznego triumfatora turnieju. Z powodu złych warunków atmosferycznych, nie zostały rozegrane turnieje o trzecie miejsce (I. Turkiewicz - A. Stanek).

Fundatorem nagród była firma Seba-Pol, Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska. Jak dodaje J. Iwańczuk, specjalne nagrody zostały wręczone również tym zawodnikom, którzy wzięli udział w turnieju po raz pierwszy.

Tekst: BK; fot. J. Iwańczuk