20 września 2017

I Festiwal Bani przeszedł do historii

W sobotę, 16 września w Rudzie Kozielskiej odbył się I Festiwal Bani, czyli wystawa dyń i innych warzyw dyniowatych. Najbardziej okazałe "banie" wyhodowali: Mirosław Mura z Rudy Kozielskiej i Piotr Holewa z Raciborza.Oprócz prezentowanych olbrzymów, swoją kolekcje dyń ozdobnych zaprezentował także 6-letni Filip Juraszek z Budzisk oraz państwo Aldona i Radosław Szostak z Rudy Kozielskiej, Stowarzyszenie "Turzanki" z sołectwa Turze, Zarząd Rady Osiedla Stara Kuźnia z sołtysem Bernardem Kowolem oraz sołtys Krystian Konieczny z małżonką Kasią z zaprzyjaźnionego sołectwa Stanica.
W trakcie imprezy, która odbyła się na boisku LKS Ruda Kozielska zaprezentowane zostały również tradycyjne potrawy, przetwory i wypieki o również tradycyjnym, ale wysublimowanym smaku.Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie "Kozio", Rada Sołecka i OSP Ruda Kozielska oraz mieszkańcy. Fundusze na organizację imprezy pochodziły z otrzymanych środków małego grantu z Gminy Kuźnia Raciborska i przy współpracy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Raciborzu.
Sołtys Rudy Kozielskiej Gizela Górecka składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji I Festiwalu Bani.

oprac. BK, fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz