20 września 2017

"Młodzi artyści w kręgach sztuki". Prace Grzegorza Tomasiaka na wystawie w Katowicach

W poniedziałek, 18 września w Oddziale Muzeum Historii Katowic przy ul. Kościuszki 47 odbył się wernisaż wystawy pn. "Młodzi artyści w kręgach sztuki". Jednym z autorów prezentowanych tam prac jest mieszkający w Rudach Grzegorz Tomasiak. Wystawa otwarta będzie do 20 października br.


Wystawa, która jest ostatnią z tego cyklu wchodzi w skład 8. edycji Festiwalu Europejskich Szkół Artystycznych i Twórców "Kręgi Sztuki". Prezentuje twórczość Aleksandry Bury i Grzegorza Tomasiaka - doktorantów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Ukazuje, jak odmienne mogą być oblicza sztuki graficznej. Aleksandra Bury zajmuje się grafiką warsztatową, projektowaniem graficznym związanym z książką i rysunkiem, zaś Grzegorz Tomasiak - pisaniem ikon w układzie kodu QR, projektowaniem graficznym i fotografią cyfrową.


GRZEGORZ TOMASIAK (ur. 1986 r.) jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu. W 2010 roku uzyskał dyplom pod kierunkiem prof. zw. Marka Zaborowskiego w II Pracowni Malarstwa w Zakładzie Malarstwa i Teorii Sztuki. W latach 2005–2008 studiował w Instytucie Sztuki w PWSZ w Raciborzu (kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - wychowanie plastyczne z grafiką użytkową z dodatkową specjalnością nauczycielską), uzyskując dyplom pod kierunkiem prof. Kazimierza Cieślika w Pracowni Malarstwa. Od 2010 roku uzupełnia swoje wykształcenie na studiach podyplomowych. Aktualnie jest doktorantem Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Swoje prace plastyczne, znajdujące się w wielu krajach (m. in. na Węgrzech, w Czechach, Niemczech, Walii, Watykanie oraz Ameryce Południowej) w zbiorach prywatnych i cieszące się sporym zainteresowaniem, wielokrotnie prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Więcej informacji można znaleźć POD TYM LINKIEM

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz