03 kwietnia 2017

Wymiar do2 w malarstwie tablicowym. Wernisaż prac Grzegorza Tomasiaka w Filharmonii Opolskiej

5 kwietnia o godz. 18:00 w gmachu Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera przy ul. Krakowskiej 24 w Opolu odbędzie się wernisaż prac Grzegorza Tomasiaka z Rud. Tytuł wystawy: Wymiar do2 w malarstwie tablicowym.
Niniejsza ekspozycja w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera jest próbą przedstawienia nowego cyklu prac w tematyce malarstwa tablicowego. Na wystawie zaprezentowane są ikony w alfanumerycznym, dwuwymiarowym, matrycowym kodzie kreskowym - modularnym i stałowymiarowym, będącym czynnikiem sfery w wymiarze perspektywy w malarstwie tablicowym. Połowa lub całość ikony jest zapisana w sposób odbiegający od tradycyjnej konwencji ikonicznej. Kulminacyjny moment przedstawiający wybraną scenę jest zasłonięty kodem ukazującym, na pierwszy rzut oka, niezrozumiały układ kwadratów. Połączone ze sobą kwadraty kryją w sobie zapisaną informację.


Grzegorz Tomasiak (1986) 

Doktorant Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Zajmujący się sztuką neosakralną, pisaniem współczesnych, abstrakcyjnych ikon. Od 2012 r. zajmuje się pisaniem ikon w układzie kodu QR. Jest to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy kod kreskowy - modularny i stałowymiarowy, będący wg autora czynnikiem wymiaru perspektywy w malarstwie tablicowym.

Wystawa czynna będzie do 27 kwietnia.

Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz