03 kwietnia 2017

The Beat Freaks zagra w w Kuźni Kultury

W najbliższą niedzielę, 9 kwietnia o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej wystąpi jazzowy kwartet The Beat Freaks. Bilety w cenie 20 zł.
Apetyt na jazz w naszym regionie ciągle rośnie, po kilku koncertach w Raciborzu, przyszedł czas na Kuźnię Raciborską! Gośćmi Kuźni Kultury będzie zespół The Beat Freaks!

The Beat Freaks - kwartet gra muzykę jazzową inspirowaną zarówno współczesnym jazzem i muzyką improwizowaną, jak również rockowym brzmieniem, muzyką ludową, etniczną.


Zespół założony przez gitarzystę Michała Starkiewicza, który do współpracy zaprosił wybitnych instrumentalistów i muzycznych eksperymentatorów: Tomka Licaka - saksofon tenorowy, Pawła Grzesiuka - kontrabas i Radka Wośkę - perkusja.

W październiku 2016 roku zespół wydał debiutancki album - Leon, który znalazł się w zestawieniu TOP TEN 2016 płyt jazzowych wg Mateusza Magierowskiego (Polish Jazz Blogspot).


"Płyta niespodziewanie raczej lekka - niespodziewanie, bowiem duńskie doświadczenia połowy składu sugerowałyby raczej mocno improwizowany repertuar. Za to wymyślona i zagrana z dużą klasą. Zdecydowanie zachęcająca do sięgania po jazz. Mam nadzieję, że The Beat Freaks znajdą jeszcze kiedyś kolejne ślady działań Leona Kokakiewicza i podzielą się nimi ze światem".
Krzysztof Komorek - Polish-Jazz.blogspot

"The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i - mimo młodego wieku - już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki. Album "Leon" - zawiera muzykę przystępną, melodyjną, tętniącą współczesną energią, odwołującą się do wielu gatunków muzycznych - rocka, jazzu, etno czy nawet ambitniejszego popu".
Marek Romański - Jazz Forum

Koncert odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Bilety w cenie 20 zł. Serdecznie Zapraszamy!

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz