27 kwietnia 2017

Inauguracja sezonu rajdowego ponownie w Kuźni

Już po raz dziewiąty Kuźnia Raciborska będzie gospodarzem rajdów samochodowych. W niedzielę, 7 maja zainaugurowany zostanie sezon rajdowy, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się pod szyldem nowego organizatora.Przypomnijmy, że do tej pory zawodnicy startowali pod szyldem Automobilklubu "Ślązak" z Rydułtów. Od tego roku organizatorem tej imprezy motoryzacyjnej jest portal Rajdówka.pl i to właśnie w Kuźni - trochę później niż zwykle - odbędzie się inauguracja całego sezonu. W I Rundzie Rajdowego Pucharu Portalu Rajdówka.pl zawodnicy powalczą o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska.


Zmianie uległ nie tylko organizator, ale również trasy przejazdu. "Trasa rajdu, jaką pamiętamy z "Ślązaka" odchodzi w zapomnienie i dosyć mocno została zmodyfikowana. Zmodyfikowana, czyli zawierająca elementy tras "Ślązaka" w połączeniu z nowymi" - piszą na swej stronie organizatorzy. Także pomiar czasu będzie tym razem dokonywany elektronicznie. Odcinki o długości 2,1 km i 2,4 km będą przejeżdżane czterokrotnie w czterech pętlach, co daje łącznie 18 km trasy.

Niezmieniona pozostaje baza zawodów. Tak jak w przypadku poprzednich edycji, będzie nią Plac Zwycięstwa. Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 10:00, kiedy to odbędzie się odprawa dla załóg, zaś sam rajd rozpocznie się o godz. 10:30.

Zawody zostaną przeprowadzone w podziale na siedem klas:

Klasa  1 - do 1400 ccm
Klasa  2 - od 1401 ccm do 1600 ccm
Klasa  3 - od 1601 ccm do 2000 ccm
Klasa  4 - powyżej 2000 ccm, samochody z doładowaniem oraz samochody z silnikami motocyklowymi
Klasa  126p - samochody Fiat 126p
Klasa Cento - samochody Fiat SC i CC z silnikami o pojemności 1242 ccm 8v
Klasa RWD - samochody z napędem na tylną oś.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz