12 kwietnia 2017

II Półmaraton Leśny już za niecałe dwa tygodnie!

23 kwietnia po raz drugi wystartuje Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET. Według Polskiego Związku Lekkiej Atletyki atestowana trasa półmaratonu to jedna z najpiękniejszych tras biegowych Polsce.
Asfaltowe drogi wiodące przez lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie odbudowane po jednym z największych pożarów lasów w XX wieku. Długie podbiegi oraz korytarze powietrzne powodują, że trasa jest wyzwaniem dla biegaczy, ale także sprzyja biciu rekordów życiowych.

Tegoroczna edycja biegu obfitować będzie w wiele atrakcji dla uczestników. Na początku trwania imprezy zespół studentów-masażystów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zadba o odpowiednie przygotowanie biegaczy przed startem. Lotna premia Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskie na 10. kilometrze, piękno przyrody, pakiet startowy oraz niezapomniana atmosfera, zdecydowanie przyciągną miłośników biegów długodystansowych. Na starcie II Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego Rafamet 2017, który przewidziany jest na godzinę 10:00 23 kwietnia, staną biegacze zarówno z regionu, jak i wielu innych polskich miast (m. in. Gdańska, Krakowa, Oświęcimia).


Obecnie zapisanych jest około 150 osób. Ponad połowa uczestników to mieszkańcy naszego regionu. Dla każdego z uczestników przewidziany jest pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. W pakiecie znajdziemy koszulkę, koc termoaktywny, worek na ubranie, butelkę wody, banana i talon na posiłek regeneracyjny. W kategorii "open" przewidziane są nagrody pieniężne (I miejsce 500 zł, II miejsce 300 zł, III miejsce 200 zł), w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe. Przewidziana jest także klasyfikacja "najlepszy leśnik, mieszkanka / mieszkaniec gminy Kuźnia Raciborska".

Wszelkie informacje dotyczące regulaminu półmaratonu można znaleźć na stronach internetowych: MARATONYPOLSKIE oraz KUZNIAKULTURY.

Zapisy on-line: DOSTARTU.PL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz