06 lutego 2017

MOKSiR zamienił się w "Krainę Uśmiechu" [FOTO]

W sobotni wieczór, 4 lutego przy szczelnie wypełnionej sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyło się słowno-muzyczne przedstawienie pt. "Kraina Uśmiechu" w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura z Jaworzna. Aktorom towarzyszyła orkiestra złożona z dziesięciu instrumentalistów.

"Kraina uśmiechu" (Das Land des Lächelns) to szczytowe osiągnięcie wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej - Franza Lehára z 1929 r. Niemal wszystkie arie i duety pochodzące z tej przepięknej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np. "Twoim jest serce me...", "Herbatka sam na sam" lub "Kto dał nam klucze do miłości bram...". Libretto jest zaś uznawane za najpiękniejszą i najbardziej wzruszającą historię miłosną zakraplaną nutką orientalnej kultury Chin.


Operetka opowiada historię hrabianki Lizy, która zakochana z wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić roztańczony Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza za ukochanym do Chin. Tam okazuje się, że dziedzic cesarstwa w swoim kraju jest zupełnie innym człowiekiem, a światy, z których oboje pochodzą zbyt się różnią, by Liza i Sou Chong mogli być razem.


Trwający ponad dwie godziny występ został nagrodzony przez publiczność burzą oklasków, a sami aktorzy zostali obdarowani wiązankami kwiatów.


Fot. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz