05 stycznia 2017

"Kraina uśmiechu" Franza Lehára zagości na deskach MOKSiR

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na piękne widowisko słowno-muzyczne, którym będzie operetka Franza Lehára pt. "Kraina uśmiechu", które odbędzie się w sobotę, 4 lutego o godz. 18:00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł, w dniu występu - 60 zł.


"Kraina uśmiechu" (Das Land des Lächelns) to szczytowe osiągnięcie wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej - Franza Lehára z 1929 r. Niemal wszystkie arie i duety pochodzące z tej przepięknej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np. "Twoim jest serce me...", "Herbatka sam na sam" lub "Kto dał nam klucze do miłości bram...". Libretto jest zaś uznawane za najpiękniejszą i najbardziej wzruszającą historię miłosną zakraplaną nutką orientalnej kultury Chin.

Operetka opowiada historię hrabianki Lizy, która zakochana z wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić roztańczony Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza za ukochanym do Chin. Tam okazuje się, że dziedzic cesarstwa w swoim kraju jest zupełnie innym człowiekiem, a światy, z których oboje pochodzą zbyt się różnią, by Liza i Sou Chong mogli być razem.


"Kraina uśmiechu" wzrusza i jednocześnie bawi, a przepiękna muzyka na długo zapada widzom w pamięć. Operetka doczekała się kilku ekranizacji, w tym z Janem Kiepurą i Martą Eggerth (1952). Był to równocześnie ostatni film nakręcony przez Jana Kiepurę.

Reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc
Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra
Libretto: Victor Leon, Ludwig Herzer i Fritz Lohner.
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz