05 stycznia 2017

25. Finał WOŚP: Wolontariusze poznali zasady zbiórki

W środę, 4 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kuźni Raciborskiej, która po raz drugi będzie pełnić funkcję sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się spotkanie wolontariuszy, którzy włączą się w zbiórkę pieniędzy w ramach 25. finału WOŚP.Przypomnijmy, że będzie to już 25. finał, bowiem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już ćwierć wieku. Zebrane pieniądze zostaną tym razem przeznaczone na zakup sprzętu medycznego potrzebnego dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.


Do kuźniańskiego sztabu zgłosiło się 20 wolontariuszy, którzy w niedzielę, 15 stycznia (dzień finału) z charakterystycznymi, kolorowymi puszkami zbierać będą datki zarówno na terenie naszej gminy (Kuźnia Raciborska, Turze i Rudy), jak i poza nią (Nędza, Zawada Książęca). W trakcie spotkania, szef sztabu Ireneusz Wojcieski przekazał wolontariuszom informacje dotyczące zbiórki pieniędzy oraz zasady, którymi mają się kierować.


Pod koniec przyszłego tygodnia wolontariusze spotkają się w bibliotece jeszcze raz, by sprawy finału dopiąć na ostatni guzik (złożenie puszek, wpisanie numeru identyfikacyjnego czy przygotowanie serduszek, które otrzymywać będą darczyńcy). Niebawem pojawi się również szczegółowy program artystyczny kuźniańskiego finału (jak co roku odbędzie się on w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji). Póki co pewna jest aukcja oraz występ zespołu rockowego Contrapunk.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz