26 listopada 2015

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia w ZSO [FOTO]

Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej już po raz kolejny przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu "ŚNIADANIE DAJE MOC". Program ten powstał, by zachęcić dzieci do spożywania zdrowych i wartościowych posiłków, a w szczególności śniadań.
W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie poznawali 12 zasad zdrowego odżywiania, uczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie, dzięki któremu dzieci mają lepszą koncentrację i energię do nauki i zabawy.


6 i 9 listopada wspólnie ze szkołami z całej Polski świętowali Dzień - Śniadanie Daje Moc, czyli Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. W klasach przygotowano uroczyste wspólne śniadania. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, warzywne i owocowe sałatki, wesołe koreczki, szaszłyki, marchewkowe ciasto, warzywne babeczki, własnoręcznie pieczony chleb, naleśniki z owocami, pizza wykonana z wartościowych składników. Nie zabrakło suszonych owoców, świeżo wyciskanych soków, a także produktów mlecznych: płatków z mlekiem, jogurtów z owocami, twarożków z warzywami, koktajli.


Uczniowie z wielkim zapałem przygotowywali śniadaniowe specjały. Wiedzą doskonale, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Najprzyjemniejszym momentem była oczywiście degustacja. Wspaniałe rezultaty wspólnego udziału wszystkich uczestników akcji podkreślały także panie dyrektor oraz wicedyrektor, które czynnie uczestniczyły w tym wspólnym świętowaniu.


Ogromne podziękowania dla rodziców, którzy nie tylko przygotowali swoje pociechy do wykonania tych pyszności, niektórzy z nich przybyli do szkoły i osobiście zaangażowali się w organizację tego zdrowego, klasowego posiłku. Wszyscy spisali się na medal - i potwierdzają: ŚNIADANIE DAJE MOOOC!!!


Materiał nadesłany / ZSO w Kuźni Raciborskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz