27 marca 2015

Radni i władze oddali hołd Ryszardowi Plucie [VIDEO]

Minutą ciszy uczczono na wczorajszej sesji Rady Miejskiej pamięć radnego Ryszarda Pluty, który zmarł w minioną niedzielę w wyniku obrażeń doznanych podczas wypadku drogowego.
- Pozwólcie Państwo, że dzisiejsza sesja będzie inna niż poprzednie. W związku ze śmiercią radnego Ryszarda Pluty rozpocznie się trochę inaczej, dlatego prosiłabym wszystkich o powstanie - tymi słowami V sesję Rady Miejskiej rozpoczęła przewodnicząca Rady Sabina Chroboczek-Wierzchowska.


- Podczas dzisiejszych uroczystości żałobnych padło już bardzo wiele słów. Słyszeliśmy, jakim był wzorowym kolegą, przyjacielem, jak wielką bezinteresowność radny Pluta wykazywał w stosunku do organizacji, w których się udzielał - mam tutaj na myśli przede wszystkim Ochotniczą Straż Pożarną, Klub Motocyklistów, jego szeroko zakrojoną pomoc i radę w obszarze, w którym działał we wsi Turze. Jako radnego będziemy wspominali go jako osobę zawsze pogodną, uśmiechniętą, która dbała o dobro mieszkańców Turza, o dobro miejscowości, którą reprezentował. Myślę, że najbardziej zasadnymi będą dzisiaj słowa Paula Coelho, który powiedział, że "umiera się nie po to, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej". Myślę, że tak będziemy radnego Plutę wspominać. Proszę teraz o minutę ciszy - zakończyła przewodnicząca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz