26 marca 2015

Piotr Baron laureatem powiatowego konkursu z WOS !

25 marca w I LO w Raciborzu odbył się X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie pod hasłem: "Demokracja-Samorząd-Prawo". Przewodni temat tej edycji brzmiał: "Prezydent i system prezydencki".

Uczestnicy musieli opanować wiadomości z zakresu historii prezydentury w Polsce, praw i obowiązków prezydenta wynikających z polskiej konstytucji, organizacji systemów prezydenckich w innych państwach itp. Ich zadaniem było także poznanie zasad funkcjonowania samorządów lokalnych oraz nazwisk ich obecnych przedstawicieli. Z tym ogromem wiedzy najlepiej wśród uczniów naszego gimnazjum poradził sobie Piotr Baron, który ostatecznie po dwóch emocjonujących etapach konkursu zajął II miejsce w powiecie.

Przy okazji Piotrek pokonał większość uczestników z klas II i III kilku gimnazjów powiatu raciborskiego. Przypomnijmy, że Piotr jest obecnie uczniem klasy I i do tej pory w ogóle nie miał zajęć z wiedzy o społeczeństwie, które zaczynają się dopiero w klasie II !


Ta wiadomość wywołała zresztą niemałe zaskoczenie wśród opiekunów innych grup uczestników, którzy nie mogli wyjść z podziwu dla wielkiego potencjału i wspaniałej wiedzy naszego młodego gimnazjalisty. My również jesteśmy pod wrażeniem, serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Arkadiusz Mróz 
oraz czwórka pozostałych uczestników konkursu z Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz