24 września 2014

Kuźniańsko-Chicagowski duet zaprezentuje bluesa, jakiego nie znacie

W piątek, 26 września o godz. 19:00 na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się niesamowity bluesowy koncert w wykonaniu chicagowskiego harmonijkarza Mervyna HG Hindsa i kuźniańskiego gitarzysty Marka Wojtowicza. Wstęp: 20 zł.
Mervyn HG Hinds (Harmonica Hinds - harmonijka ustna, wokal):

Występuje w Chicago od 1970 r. Artysta pojawił się na płytach: Koko Taylor, Lefty Dizz, Moose Walkera, John Primera, Eddie Taylora Jr., Mud Morganfielda. Jest zainspirowany twórczością: Little Waltera, Louis Myersa, James Cottona, Sonny Terryego. Gra bluesa z wielkim feelingiem, barwnie, niezwykle osobiście, swobodnie. Harmonica Hinds jest wykonawcą chicagowskiego bluesa najwyższej klasy. Grywa w bardzo prestiżowych klubach między innymi w Buddy Guy' Blues Legends (http://www.harmonicahinds.com/4.html).

Marek Wojtowicz (Harsh Guitar Mark - gitara , wokal):

Jedyny w Polsce wykonawca głębokiej tradycji bluesa - downhome blues.Wykonuje różne style bluesa - chicago blues, texas blues, louisiana blues. Artysta grał z wielkim harmonijkarzem Bobem Corritore, pianistą Shrimp City Slimem, ostatnio z potrójnie nominowanym do Grammy harmonijkarzem Billy Branchem z Chicago. Marek promuje stricte bluesa w Polsce od wielkich scen po granie na ulicach, opowiada o bluesie i jego historii (http://www.marekwojtowicz.eu/index.php).

1 komentarz:

  1. Tak mi przykro , że tak niewielu kuźniczan przyszło na ten koncert. Pomyślałam sobie, ale właściwie dlaczego mi jest przykro ? Przecież byłam , świetnie się bawiłam - a był to koncert na wysokim poziomie. Po skończonym koncercie gość zszedł na widownię i wszystkim osobiście podziękował za żywiołowy udział , a towarzyszący mu polski blues-man porozmawiał z nami . Ja cierpliwie zapraszam na kolejne koncerty , które będą się odbywała w naszym Domu Kultury, może mieszkańcy naszego miasteczka przekonają się wreszcie, że nawet u nas można posłuchać muzyki na światowym poziomie. Zachęcam i serdecznie pozdrawiam J.W.

    OdpowiedzUsuń