18 czerwca 2014

MOW z Rud najlepszy w wędkarstwie spławikowym

14 czerwca 2014 r. MOW w Rudach zorganizował po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Inicjatorami imprezy byli wychowawcy Maciej Kriwienok i Henryk Pielczyk, którzy czuwali nad organizacją i prawidłowym przebiegiem zawodów.Dzięki uprzejmości księdza Jana Rośka dyrektora Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego mieliśmy możliwość rozegrania zawodów na akwenie należącym do klasztoru. W mistrzostwach wzięło udział 7 drużyn trzyosobowych z terenu całej Polski: MOW Babimost, Włocławek, Nysa, Kuźnia Raciborska, Wałbrzych, Puławy oraz Rudy.
Zawody zostały rozegrane w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał prezes koła PZW w Kuźni Raciborskiej Piotr Klichta. Emocje podczas wędkowania były ogromne, dodatkowo słoneczna pogoda przeplatana z przelotnymi opadami spowodowała, że ryby tego dnia intensywnie żerowały.Po upływie trzech i pół godziny zmagań wędkarskich sędzia główny zakończył zawody sygnałem dźwiękowym i przystąpił do ważenia ryb, ustalając tym samym kolejność zajętych miejsc. Na uroczyste zakończenie Mistrzostw, wręczania nagród i medali przybył wicestarosta powiatu raciborskiego Andrzej Chroboczek, który z zamiłowania również jest wędkarzem. Dodatkową atrakcją dla uczestników zawodów była przejażdżka kolejką wąskotorową.Podsumowując I Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym można śmiało powiedzieć, że zgodnie z oczekiwaniami organizatorów - zawodom towarzyszyła miła i przyjemna atmosfera na zasadach fair play.Zwycięzcy mistrzostw - Klasyfikacja indywidualna:               

Miejsce I –  Krzysztof Musiał - Rudy           
Miejsce II – Mariusz Sochaczewski - Puławy       
Miejsce III – Mateusz Muszelik - Rudy           
Miejsce IV – Krystian Makarewicz - Wałbrzych       
Miejsce V – Tomasz Ryzner Kuźnia Raciborska       
                           
Klasyfikacja Drużynowa:                               

Miejsce I – MOW Rudy
Miejsce II – MOW Puławy
Miejsce III – MOW Kuźnia Raciborska
Miejsce IV – MOW Wałbrzych
Miejsce V – MOW Nysa
Miejsce VI – MOW Włocławek
Miejsce VII – MOW Babimost


Dyrekcja wraz z wychowawcami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach pragnie serdecznie podziękować firmom oraz ludziom dobrej woli za okazałą pomoc w przebiegu całej imprezy. Wyrażamy nadzieję i przekonanie, że dotychczasowa owocna współpraca przyczyni się do umocnienia Państwa pozytywnego wizerunku, pozycji rynkowej i zwiększenia prestiżu społecznego. Liczymy na Waszą pomoc w przyszłym roku!

Z wędkarskim pozdrowieniem - MOW RUDY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz