19 czerwca 2014

Młodzież z Kuźni pisze petycję. Chcą budowy skateparku

"W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach BMX" - to początek pisma, jakie kuźniańska młodzież zamieściła w internecie. >>>Przeczytaj całość<<<Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, rośnie liczba i poprawia się jakość organizowanych zawodów i pokazów. Polscy zawodnicy zaczynają odnosić sukcesy na międzynarodowych konkursach.

Niestety do uprawiania tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane place - skateparki. Placów tych jest wciąż mało, co uniemożliwia wielu młodym, aktywnym ludziom uprawiania swojego ulubionego sportu.

W związku z brakiem istniejących obiektów, jako osoby uprawiające w/w sporty napisaliśmy tę petycję o budowę skateparku w Kuźni Raciborskiej. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbudowanie skateparku w naszym mieście.

Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla całego miasta

Dotąd, z braku miejsca specjalnie dla nich przeznaczonego, osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i BMX-ach jeżdżą po publicznych placach i ulicach, niejednokrotnie przyczyniając się do szybszego niszczenia murków, ławek i nawierzchni. W dodatku uprawiając swój sport w miejscach do tego nieprzeznaczonych narażają zarówno siebie jak i przechodniów na nieprzyjemności, a nawet niebezpieczeństwo, np. jeżdżąc w pobliżu ulic, ryzykują potrącenie przez przejeżdżające samochody. Skatepark byłby idealnym miejscem do jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach BMX oraz rozwijania swoich umiejętności. Młodzież jeździłaby w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym, miejscu i nie niszczyłaby elementów użytecznosci publicznej oraz nie przeszkadzałaby przechodniom.

Skatepark byłby jednocześnie świetną wizytówką miasta Kuźni Raciborskiej

Młodzież mogłaby aktywnie spędzać tam czas, zamiast przesiadywać na ławkach między blokami. Mając miejsce do uprawiania sporty, młodzi ludzie nie będą sięgać po alkohol, papierosy czy inne używki. Na terenie skateparku można by organizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze i BMX-owcy. Takie zawody z pewnością pomogłyby promować miasto, ściągając kibiców i zawodników. Dodajmy, że skatepark byłby nie tylko obiektem sportowym, ale też miejscem, szeroko powiązanej z tym stylem życia, kreatywności młodych ludzi; miejscem wystaw tematycznych, koncertów; miejscem, gdzie powstają i prezentowane są produkcje filmowe. Młodzież podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotykać, wymieniać uwagami związanymi z uprawianym sportem, jak również porozmawiać na inne tematy.

Przestronny skatepark w naszym mieście to szansa na promocję dla miasta

Miejsca tego typu w Polsce gromadzą rzesze entuzjastów oraz zwykłych obywateli. Przykładem tego mogą być chociażby skateparki w Warszawie - Jutrzenka oraz park w Blue City, czy we Wrocławiu Zajezdnia 31. Czas, aby Kuźnia Raciborska również posiadała własny skatepark. W naszym mieście jest kilka miejsc, które można przeznaczyć pod skatepark np.:

1. Plac obok ZSO
2. Pole obok ulicy Słonecznej.
3. Plac/Pole przy ulicy Jana Krasickiego.

Jesteśmy głęboko przekonani, że Urząd Miasta Kuźnia Raciborska oraz Burmistrz Miasta Pani Rita Serafin, przychylą się do naszej inicjatywy. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu i jesteśmy otwarci na spotkanie w sprawie omówienia tej jakże ważnej dla nas inwestycji, jaką jest skatepark.

16 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za pomoc ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem absolutnie ZAAAA,
  Teren obok szkoły można pięknie zagospodarować, park linowy, skatepark, można postawić jeszcze przyrządy do ćwiczeń, coś dla dzieciaków. Trzeba tylko chcieć a naszym Władzom nic się nie chce, albo nie ma mądrej osoby do napisania projektu z UE.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na rolkach, desce i BMX'ie jeździć można w każdym wieku ;)
   Dlatego taki Skatepark będzie jedną z lepszych inwestycji ;)

   Usuń
 3. Inicjatywa super, w 100% popieram, ale sugeruję trochę ostrożności jeżeli chodzi nakłanianie do udostępniania danych osobowych! Czy szanowna redakcja promująca powyższym artykułem serwis "petycjeonline" sprawdziła komu przekazujemy dane osobowe podpisując petycję? Serwis nie posiada żadnego regulaminu, a także nie informuje o tym, kto jest administratorem danych, nie udostępnia wymaganych danych kontaktowych! Nie wpędzajcie ludzi w potencjalne kłopoty!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzej nie przesadzaj! Nie chcesz nie głosuj!
   Imię, nazwisko i adres mailowy tylko/aż jest potrzebny. Teraz na pewno ktoś weźmie na mnie kredyt, okradnie mnie, nie daj Boże zabije....nie popadajmy w paranoje, kilka osób w Polsce nosi moje imię i nazwisko!

   Usuń
  2. Jeżeli boicie się udostępniacć dane w internecie to w Poniedziałek będziemy chodzić po Kuźni i zbierać podpisy ;)

   Usuń
  3. hehe i tak trzymać ;)

   Usuń
 4. Jest również fanpage https://m.facebook.com/messages/?refid=8#!/profile.php?id=639080246185521&ref=bookmark

  OdpowiedzUsuń
 5. Kontakt z pomysłodawcą i autorem petycji pod adresem e-mail:
  szatan30@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Popieram. U nas na pewno będzie to w 100% wykorzystane. A miejsca na taki park nie brakuje. Plac koło orlika był by chyba najlepszym miejscem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobra inicjatywa. Większość miast obecnie dysponuje takimi obiektami. Może szanowni Radni poruszyliby tą sprawę na jakiejś sesji? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim zdaniem budowa skateparku jest złym pomysłem. Po co mamy budować coś, gdzie młodzież może sobie zrobić krzywdę? Mało było wypadków gdzie ktoś zginął podczas robienia jakiegoś triku? Zdecydowanie lepszym pomysłem byłaby budowa siłowni na świeżym powietrzu lub budowa jakiegoś boiska. NIE dla skateparku w Kuźni Raciborskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej uczyć się tricków w miejscach do tego przeznaczonych :D poza tym jeżdżę od 3 lat i żyję, sporty ekstremalne to nie tylko sporty to sposób na życie, ostatni dzień życia na 100% poświęcił bym na rolki, lepsze to niż ćpanie pod blokiem. Jest ryzyko można się zabić ale jak powiadam "jeżeli miał bym złamać nogę to idąc prostą drogą" nawet grając w piłkę można się zabić ale jednak wszyscy w nią grają, każdy ma prawo pasji naszą jest właśnie Rolki/BMX/Deska nie można być taki sceptyczny bez przesady... :P

   Usuń
 9. Z tego co wiem taka siłownia na wolnym powietrzu ma powstać z pieniędzy obu rad sołeckich Kuźni, ale coś w bólach to się rodzi. A skoro mimo znalezienia funduszy na ten cel jakoś nie ma błogosławieństwa i czeka na realizację tyle czasu, to co tu marzyc o skateparku???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O siłownie nikt się nie upomina my tak łatwo nie odpuścimy możesz być spokojny. :D

   Usuń