13 marca 2014

Podium dla matematyków z "Wawrzynka"

12 marca drużyna matematyków ze Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej reprezentowała swoją szkołę na konkursie matematycznym o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 5 w Raciborzu "Matematyka na 5 w G5".
W konkursie wzięło udział 17 szkół z terenu powiatu raciborskiego. Uczniowie z "Wawrzynka" uplasowali się na II miejscu w powiecie! - Na uwagę zasługuje fakt, że to kolejny raz z rzędu, kiedy znaleźliśmy się na podium w tymże konkursie. W zeszłym roku zajęliśmy I miejsce drużynowo! - mówi Iwona Mróz, nauczycielka matematyki.

Spośród 50 uczestników konkursu w kategorii indywidualnej uczniowie z SP w Kuźni zajęli bardzo wysokie lokaty. Pierwsze miejsce zajął Piotr Baron, na drugim stopniu znalazł się Marek czyszczoń, a siódmą pozycję zajął Patryk Szymik. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.Patryk Szymik - uczeń klasy VI "b" został również laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Ollimpus", gdzie zmierzył się 30 zadaniami zamkniętymi o różnym stopniu trudności. Na wyróżnienie zasługuje również uczennica klasy IV "b" Julia Marek, której do miana laureata brakowało zaledwie 3 punkty.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Materiał nadesłany/

2 komentarze:

  1. Jak zwykle niezawodna ekipa :) Gratuluję! Jak się chce to nawet w małej szkole można osiągać sukcesy. A nadgorliwi rodzice niech dalej wysyłają swoje dzieci do innych szkół. Bo przecież u sąsiada trawa zawsze zieleńsza....

    OdpowiedzUsuń