13 marca 2014

Od komedii po horror, czyli I Szkolna Noc Filmowa

Noc z 28 lutego na 1 marca tego roku była wyjątkowa ze względu na niecodzienne (a właściwie "nieconocne") wydarzenie. Po raz pierwszy w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyła się Szkolna Noc Filmowa, czyli "Nocowanie Przy Ekranie".Z inicjatywą wyszedł samorząd Gimnazjum. Projekt opiera się na założeniu, żeby przyjemnie spędzić czas we wspólnym gronie poszerzając jednocześnie swoją wiedzę o filmie i wzmacniając integrację uczniowską. Ważne jest też zaangażowanie nauczycieli-opiekunów, którzy, poświęcając swój czas, budują relacje z uczniami.

Całonocny maraton filmowy obejmował filmy różnego gatunku od komedii po horror. Była nawet okazja, aby przedstawić uczniom nasze szkolne próby filmowe z ubiegłych lat. Dużo emocji wywołał też konkurs wiedzy o polskim filmie, którego zwycięzcy zostali nagrodzeni ufundowanymi przez Samorząd bonami towarowymi do szkolnego sklepiku.Trzeba wspomnieć, że niewielkim kosztem (wstęp - 5 zł) Samorząd przygotował gry i zabawy, wieczorną kolację, popcorn, ciepłe napoje oraz pyszne poranne śniadanie. No, a przed śniadaniem oczywiście pobudka i gimnastyka, żeby rozruszać kości po całonocnym czuwaniu.

W tym pionierskim wydarzeniu wzięło udział 38 uczniów gimnazjum oraz dwóch opiekunów (Alicja Kołton i Arkadiusz Mróz). Szczególnie liczna była grupa pierwszoklasistów, ale najbardziej zaangażowali się w realizację tego projektu nasi trzecioklasiści (głównie Rada Samorządu Uczniowskiego: J. Widuch, K. Telma, M. Masłowski oraz M. Czogała, J. Wyjadłowska, M. Pieruszka, S. Strzelecki).

/Materiał nadesłany/

1 komentarz:

  1. no proszę w szkole potrafia puścić filmy a nasz zacny dom kultury po remoncie nie potrafi nic zrobic sala nowo wyremontowana a na niej nic się nie dzieje a wystraczy puścić jakiś film i na pewno jakaś publiczność się zjawi bo w naszej okolicy najbliższe kino jest w Raciborzu w którym nic nie ma a potem w Rybniku a młodzi ludzie nie maja jak się tam dostać

    OdpowiedzUsuń