02 lipca 2013

Nieobozowa Akcja Letnia po raz 14.

W pierwszy dzień wakacji, 1 lipca rozpoczęła się kolejna edycja Nieobozowej Akcji Letniej, której organizatorem jest miejski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Tegoroczna akcja potrwa tylko tydzień - od 1 do 6 lipca. Od przyszłego poniedziałku czas dzieciom i młodzieży wypełnią harcerze z Hufca Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka.

W przedsięwzięciu organizowanym przez TPD uczestniczy około 40 młodych kuźnian w wieku od 7 do 13 lat. Koordynatorem akcji - jak co roku - jest prezes Towarzystwa Romana Serafin, którą wspomagają m. in. Iwona Safian-Bukańska, Sylwia Niemiec, Ewa Kanak i Ewa Serafin. Pomocy udzielają również wolontariusze gimnazjum w osobach Soni, Jessiki, Marcina i Patryka.   

W pierwszym dniu uczestnicy NAL zapoznali się z regulaminem akcji, po czym przystąpili do gier, zabaw i zadań sprawnościowych na osiedlowym "orliku".


We wtorek natomiast - korzystając ze słonecznej pogody - wszyscy udali się na teren ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik", gdzie - dzięki uprzejmości właścicieli - mogli miło i aktywnie spędzić czas. W trakcie pobytu  odbyły się tam konkursy plastyczne ("moje hobby", "jak chciałbym spędzić wakacje", "bukiet warzyw i owoców, czyli witaminki dla chłopczyka i dziewczynki"). Nie zabrakło konkursu na letnią fryzurę czy wakacyjny strój.

W kolejnych dniach Nieobozowej Akcji Letniej planowane są zajęcia związane z ekologią (wiersze, prace plastyczne pt. "Z przyrodą na ty - czyli jak dbać o naszą planetę?") oraz wyjazd do parku rozrywki, mieszczącego się w Rybniku-Kamieniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz