14 czerwca 2013

Artyści z kraju Aleksandra Wielkiego wystąpili w MOKSiR [VIDEO]

W piątkowe przedpołudnie, 14 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się czwarty festiwal z cyklu "Kultura Bez Granic".
Organizatorem tej popularnej imprezy było Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" oraz wspomniany wyżej MOKSiR. Przed wypełnioną po brzegi widownią wystąpili soliści oraz grupy taneczne z gminy Nędza (Zespół Mniejszości Niemieckiej "Łężczok" II i Zespół Mażoretek "Arabeska" II i III), a także Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca "Wrocław" oraz pochodząca ze stolicy Macedonii - Skopje grupa Cvetan Dimov.


Na występy złożyły się wiązanki popularnych tańców ludowych oraz akrobatyczne nieraz popisy w wykonaniu Julii i Darii, które - solo oraz w duecie - wystąpiły z pałkami i pomponami. Grupa mażoretek natomiast zaprezentowała układy taneczne nawiązujące do bajek ("Jaskiniowcy" i "Pippi").


Tegoroczny festiwal był najprawdopodobniej ostatnim, który odbył się w takiej formie. Jak poinformowała zgromadzoną na sali publiczność prezes "Źródła", w przyszłym roku organizatorzy chcieliby wprowadzić kilka zmian. - Chodzi nam po głowie pomysł, aby koncert odbywał się co dwa lata, przy czym w roku między jednym festiwalem a drugim przeprowadzić międzynarodowy konkurs i przegląd mażoretek z wielu krajów Europy. Może być więc tak, że przymaszerujemy do Waszej szkoły korowodem przez całe miasto - powiedziała pod koniec występów Aldona Krupa-Gawron. - To są na razie tylko plany. Ale na pewno będziecie tymi, którzy będą witać naszych gości jako pierwsi na koncercie - dodała prezes SKZR.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz