30 kwietnia 2013

Otwarty Dzień Tańca przyciągnął tłumy

28 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się Otwarty Dzień Tańca. Pięć formacji, które na co dzień trenują pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów zaprezentowało swój dorobek artystyczny.
Sala MOKSiRu wypełniona była po brzegi sympatykami tańca oraz rodzinami, które przyszły podziwiać występy młodych artystów.


Jako pierwszy zaprezentował się zespół mażoretek "Promyk", prowadzony przez choreograf Ilonę Świerczek. Zespół tańczy od października 2012 r. i liczy 18 dziewczynek w wieku od 6-11 lat. Był to pierwszy występ zespołu przed publicznością i specjalnie na tę okoliczność zostały uszyte dziewczynkom przepiękne stroje.


Następnie wystąpiło sześcioro dzieci w wieku od 5-9 lat w kategorii taniec towarzyski. Grupę prowadzi trenerka i choreograf Wioletta Cabaj. Zespół zaprezentował wiązankę tańców różnych stylów.


Trzeci na scenie pojawił się Teatr Tańca "NIETAKT", którego instruktorem jest Aleksandra Paradowska. Grupa zawiązała się w styczniu 2012 i działa przy MOKSiR. Obecnie liczy dziewięć osób, w wieku od 12 do 17 lat. Gościnnie do spektakli zaprasza grupę licealistów z Raciborza. Do tej pory na swoim koncie grupa ma dwa, 45-minutowe spektakle, a przygotowuje kolejny pt. "Antidotum", który zaprezentuje pod koniec maja.


Kolejnym zespołem prezentującym swoje osiągnięcia była grupa instruktora Łukasza Jezierskiego, który wystąpił z pokazem tańca break dance. Grupa istnieje od października 2012, liczy sześć osób, w wieku od 7-19 lat.


Na koniec zatańczyła Grupa Tańca Nowoczesnego prowadzona przez instruktora, finalistę pierwszej edycji "You Can Dance" Mariusza Jasuwienasa. Dziesięć osób bez ograniczeń wiekowych zaprezentowało taniec ewangelizacyjny "God's mob - Boży tłum". Taniec ten  jest uwielbieniem Boga oraz jedną z form modlitwy. W taki sposób ludzie z całego świata tańczą podczas obchodów Światowego Dnia Młodzieży.


Podczas pokazu gościnnie wystąpiła  Formacja "Olimpia", prowadzona przez Agatę Piec z Tworkowa. Grupa trenuje na co dzień w OSP Siedliska. Liczy 17 osób w wieku od 4-13 lat. W pokazie mażoretkowym wystąpiła Mini Formacja, Duet i Solo - Julia Gąska.


Po pokazach można było skorzystać z konsultacji prowadzonych przez instruktorów oraz zapisać się na zajęcia taneczne.

/Materiał nadesłany/

Dyrektor Michał Fita o ODT:

4 komentarze:

 1. Byłam dumna że tak pięknie zaprezentowały nam się dzieciaczki i młodzież. A jednak Kuźnia, to nie taka wiocha...już wiecie o tym ? Nie zawsze butelka piwa czy fajka jest najlepszę rozrywką, można inaczej spędzić czas.Gratulacje dla organizatorów - babcia Jola

  OdpowiedzUsuń
 2. bravo z babcia Jola!!! ja jestes w dosc mlodym wieku ale zgadzam sie w pelni!!! najlepiej byc menelem i tylko marudzic i pisac pierdy!!! chociaz juz nie mieszkam pare lat w kuzni to ciesze sie jak cos sie tam fajnego tworzy!!! bravo!!! a menele wypad z kuzni!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. super występy dzieci, przynajmniej one coś robią-bo inni to tylko narzekają i marudzą, że nic się nie dizeje,ale ruszyć 4 litery ciężko gdziekolwiek.
  Występn nie za długi, a atrakcyjny.

  OdpowiedzUsuń