14 grudnia 2010

Plany na 2011 rok

35 komentarzy:

 1. Brawo Pani Burmistrz :smile: Proponuję jeszcze jeden punkt, mianowicie podjęcie zdecydowanych kroków w celu przyspieszenia budowy obwodnicy Rud i Kuźni Raciborskiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. oczywiście na pierwszym planie Rudy... ;/ a co z wioskami np. budziska, jankowice czy inne..? tam juz nic sie nie bedzie działo?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz Mariolko... nie ma pieniędzy na to... za to pewnie znajdą się na podwyżki. Tu i ówdzie słyszy się o tym że wójt, burmistrz 2000 pensja w górę to i pewnie do Kuźni ta plaga przyjdzie... tylko czekać, aż pojawi się news. Rita, albo tam inny Manfred 3000 w górę by nie być gorszym od kolegów z sąsiednich gmin

  OdpowiedzUsuń
 4. jako mieszkańca Rud "cieszy" mnie ten plan :crying:, tyle że na przeciw kościoła, bo klasztoru to chyba u nas niema, czyżby ten piętrowy z zapleczem co nam pan M.W. z panią R.S. obiecywał na zeszłorocznym zebraniu wiejskim!

  OdpowiedzUsuń
 5. już tyle lat obiecują kanalizację na topolowej. może w końcu w tym roku się uda...mam nadzieję ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. do fojciech: Skoro już wspominasz o podwyżkach to obiło mi się o uczy, że nauczyciele w naszej gminie dostaną podwyżkę! I chyba chodzi tu o 7% podwyżki.

  OdpowiedzUsuń
 7. A czy to nie przypadkiem druga część sławnych 10% - 3+7? Nie było czegoś takiego w planach? (dotyczy to całego kraju).

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak będą podwyżki to będziecie pierniczyć. Dopóki nie ma nie siejcie plotek. A propos hali w rudach i parkingu. Z tych inwestycji będą nie tylko korzystać dzieci, młodzież i dorośli z Rud ale także z Jankowic i Rudy Kozielskiej. Jakby do tej szkoły chodziły dzieci tylko z Rud to na pewno Hali by nie budowali. Nawet jeżeli obecna nie spełnia żadnych norm. Nawet podobno z Podbiałej też mają korzystać. Tak słyszałem ale to są podobno tylko plotki z tą Podbiała. Latarnie też im postawić mają. Ale mieszkańcy chcą aby Podbiała była widoczna z daleka. Więc latarnie będą świecić do góry co by z samolotu było widać gdzie jest ta Podbiała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lelku -jak chcesz sobie podnieść ciśnienie to przeczytaj na stronie nowin raciborskich o podwyżce dla prezydenta.......mi skoczyło nieźle.Nasi urzędnicy chociaż od czegoś innego zaczęli :smile:

  OdpowiedzUsuń
 10. do ,,fojciecha". Facet idź i lecz się, ale u specjalisty. Tobie się samorząd myli z barem na starej kuźni. Inteligencji masz tyle, co kot napłakał. Nie dość że piepszysz jak opętany szaleniec, to ktoś cię nauczył pisać na kompie. Sam sobie tymi wpisami wystawiasz metryczkę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Do Rudzanina-popieram, tylko z małą poprawką. Obwodnica Rud okrągła z barierami dźwiękochłonnymi i drutem kolczastym. Zamknijcie się tam razem ze swoim Manfredem i przestańcie doić gminę. Na nic nie ma pieniędzy tylko na stodoły w Turzu lub inne "pomniki" działalności burmistrzów.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiesz co joter1, macie kompleks jednego człowieka, podajesz jego imię. Jak go znasz i tak mówisz, to jesteś najzwyklejszym prymitywem i to zakompleksionym. Jeżeli go nie znasz, to najpierw go poznaj a potem pluj. Tyle dla porządku w dyskusji. A tak w ogóle, to zobacz, jaka to musi być nieprzeciętna osoba, skoro robi z wami wszystko. Żal wam, że wy macie tylko nieudanych i niespełnionych karierowiczów? Taki już wasz los, więc narzekajcie dalej. Co do twojej wizji obwodnicy, to zapewne się nie ziści, i zapewniam cię, że tą na nasze potrzeby i tak zbudujemy. A wy dalej będziecie pukać i pukać, ze wściekłości i bezradności. I jeszcze jedno - wy zawsze będziecie wy, a my zostaniemy sobą.

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie spreparowany artykuł. Na sesji mowa była o całym mnóstwie inwestycji. Omawiano po prostu budżet. Ale autor wybrał cztery z tego dwie dotyczące Rud i obydwie umieścił, jako pierwsze. Ma to w sposób oczywisty sugerować odbiorcy, że najpierw Rudy a potem ewentualnie reszta. Brzydko sobie pogrywasz młody człowieku. Wybory się skończyły. W czyim interesie leży dalsze skłócanie społeczeństwa na tym portalu?

  OdpowiedzUsuń
 14. Brawo Vox Populi, sprawę ująłeś niezmiernie trafnie. Ja nie wiem, co ten redaktorek z portalu robił na sesji? Skoro był w stanie sklecić tylko i wyłącznie tych kilka prowokacyjnych zdań, to stracił czas. To daje ocenę portalowi - minus 73 Kelwiny. Niestety dalej manipulujecie, dlatego skończycie tam gdzie wasze miejsce. A ja brzydzę się wami. Ciekawe tylko jak długo wasi czytelnicy dają się oszukiwać? I wy chcecie być miłującymi naszą ziemię raciborską? Be!

  OdpowiedzUsuń
 15. @ joter1: Jak już w różnych komentarzach pisałem, nie ma sprawy, chcemy 30 metrowe ekrany od strony Kuźni i paszporty do mieszkańców (wiadomo jakiego) miasta :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 16. kelwin,a gdzie twoje zero bezwzględne? Manipulujesz przy swojej skali.

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak jeszcze jedno, może wie kto w jakim stopniu ta sala i przyszły parking w Rudach jest finansowana z budżetu gminy, z tego co mi wiadomo finansowane to miały być UE i wojewódzkich funduszy. ps. do wszystkich wielbicieli ekranów i drutów kolczastych oraz wyznawców pana M. (jak z Rud tak i z Kuźni) - Uspokójcie kolana bo się zmęczycie ! :angry:

  OdpowiedzUsuń
 18. O ile mi wiadomo hala finansowana ma być 50% na 50% (mogę się mylić) zaś parking z infrastrukturą w całości ze środków zewnętrznych.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wkrótce na portalu więcej informacji na temat sesji. Nie mieliśmy zamiaru w jakikolwiek sposób źle przedstawiać, którąkolwiek ze stron. Celem było informowanie na bieżąco najważniejszych faktów z sesji. Niebawem na portalu ukaże się wywiad z burmistrz Ritą Serafin. Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 20. wyobraź sobie, że podwyżka nauczycieli jest co roku zapewniana w zależności od stopy inflacji, ale te 7%, to są na rękę tak gówniane pieniądze, że wstyd o nich wspominać.

  OdpowiedzUsuń
 21. szkoda,że wychowawcy z placówki opiekuńczo wychowawczej nie dostaną podwyżki :sad:

  OdpowiedzUsuń
 22. Bo nie są przyjęci na "karcie nauczyciela" tylko normalnie z kodeksu pracy 40h/tyg

  OdpowiedzUsuń
 23. Co do podwyżek w placówce to raczej nie ma na co liczyć na Panią burmistrz - po pierwsze nie od niej to zależy, po drugie akurat dla niej byłaby to ostatnia "rzecz", którą by się zainteresowała. Co nie zmienia faktu, że dziwię się, że Ci ludzie tam jeszcze za takie grosze pracują...

  OdpowiedzUsuń
 24. Niestety redakcyjko, jest inaczej niż zapewniacie. W przeciągu kilku miesięcy uprawiacie niezdrowe jednostronne politykierstwo. Publikujecie wiele materiałów o treści zgoła jednostronnej, nie dając możliwości drugiej się ustosunkować. np. nie można pisać, że ktoś jest alkoholikiem, a następnie ta osoba niech się martwi jak przekonać ludzi że jest inaczej. Dla mnie to łajdactwo, itd. Aż kipi na waszym portalu od nastroju anty rudzkiego, zastanówcie się do czego to prowadzi? I wy chcecie pisać o dobrym wychowaniu, dobrych manierach, o wychowaniu rodziców i dzieci. Sami przecież swoimi materiałami wprowadzacie kampanię miasto przeciwko Rudom. Czemu to służy? Pamiętajcie jednak, jak sobie pościelicie, tak będziecie spać.

  OdpowiedzUsuń
 25. Hala w Rudach - tak samo jak inne inwestycje (np. pałac oczyszczalni) obciąża budżet gminy o wiele bardziej niż w założeniach. Na przykład dowiadujemy się o zdobytych przez władze 80% dofinansowania z UE, a potem się okazuje, że dostaliśmy tylko 20%, resztą mamy martwić się sami. Ale tego typu wiadomościami oczywiście nie ma się co chwalić, więc zwykły szary człowiek nawet się o tym nie dowie. Jak jest naprawdę? Szukajcie osób odpowiedzialnych za budżet i zapytajcie. To nie są tajne informacje, tylko zwyczajnie nie rozgłaszane żeby nie najeść się wstydu i krytyki. Jeśli chodzi o podwyżkę dla pracowników ośrodka wychowawczego, to nie bardzo rozumiem narzekania. To po co w takim razie zapewniają swoim podopiecznym takie wyposażenie i wygody, jakich większość dzieci nie ma w domach? To ma być resocjalizacja? Oni są tam w nagrodę czy za karę? Odejmijcie im, a weźcie sobie - nikt się nie obrazi:) Co do obwodnicy Rud - gdyby zbudowano ją nie robiąc obwodnicy dla Kuźni (np. wpuszczając ją w istniejące drogi kuźniańskie), to byłby skandal. Osobiście poćwiartowałbym osoby odpowiedzialne za to! Jeżeli w tym roku nie zrobicie kanalizacji na Starej Kuźni (sprawa ciągnie się od lat), to mam nadzieję, że ludzie będą zwozić gówno pod drzwi urzędu, albo najlepiej waszych domów! Potwierdzam - portal jest stronniczy. A może raczej manipulowany. W końcu pani burmistrz jest jak bazyliszek - każdego potrafi zaczarować;)

  OdpowiedzUsuń
 26. do Tomka: czyś ty ten agent Tomek? Czy co?

  OdpowiedzUsuń
 27. @ tomek: Dlaczego obwodnica Kuźni jest stawiana ponad obwodnicę Rud? Wg GPR2005 (Generalny Pomiar Ruchu 2005) SDR (Średni Dobowy Ruch) dla Rud wynosił 3703 samochody na dobę, w Kuźni 2813. Dodatkowo Rudy leżą na trasie między Rybnikiem i Kędzierzynem-Koźlem oraz Raciborzem i Gliwicami oraz autostradą A4. Kuźnia także leży na trasie między Rybnikiem i Kędzierzynem-Koźlem oraz przy drodze z Nędzy do Kuźni i to w Rudach mieszają się potoki ruchu z głównych miast naszej części regionu. Dodatkowo w 2005 roku w remoncie był most na Przeryciu - DW919 (od września 2005) i jeszcze w budowie była autostrada A4 - otwarcie z końcem października 2005 roku, więc można sądzić, że GPR2010 będzie dużo większy. Podaję link do informacji o tym badaniu: http://www.siskom.waw.pl/nauka-gpr.htm oraz wycinek mapy z pomiarem: [img]http://img43.imageshack.us/img43/2250/s dr2005.jpg[/img] http://img43.imageshack.us/img43/2250/sdr200 5.jpg

  OdpowiedzUsuń
 28. do Tomek: nie chodzi o dzieci z Ośrodka wychowawczego tylko z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej - to jest zasadnicza różnica. To jest inny typ instytucji - tam dzieci nie są z wyboru ani za karę - to jest Dom Dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 29. Do Rudzanin: ale ja nie stawiam Kuźni ponad Rudami, tylko nie chciałbym aby robiono odwrotnie w przypadku tej inwestycji. Obwodnica była planowana dla obu miejscowości, byłaby świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, więc głupotą byłoby pomijanie jednych lub drugich. A swoją drogą, ciekawe informacje. Widać gdzie w ogóle drogi są niepotrzebne;) Do lkj: no chyba, że tak:) W takim razie należy zabrać pieniądze z ośrodka (nie)wychowawczego i przekazać na dom dziecka! :D

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie martwcie sie, nie bedzie obwodnicy Rud :tongue: cieszy natomiast informacja, że drogi będą priorytetem http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8 831352,Najwazniejsze_beda_drogi_i_kultura.ht ml

  OdpowiedzUsuń
 31. @ tomek Z tego, co wiem, obwodnica była planowana przez gminę (plan zagospodarowania przestrzennego, chęć wykupu gruntów, itp.), ale nas ratuje województwo, gmina może partycypować i jeśli znajdą się pieniądze w województwie i chęć gminy w partycypowaniu kosztów, to można coś zdziałać.

  OdpowiedzUsuń
 32. Do Tomka: Organem prowadzącym Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul.Klasztornej(nie mylić z Placówką Opiekuńczo-Wychow przy pl.Mickiewicza) jest Marszałek Województwa, więc z Gminy nie bierze ani złotówki. Następnym razem jak będziesz chciał grać Janosika i zabierać jednym, a dawać drugim, to zorientuj się w temacie.

  OdpowiedzUsuń
 33. Do Lukas: nie popisuj się swoją niepotrzebną wiedzą. To była ironia z mojej strony, wiadomo przecież, że nikt tak nie zrobi. I może właśnie dlatego, że pieniądze na tą pseudoresocjalizację daje województwo, jest ich tam za dużo. Gdyby dostała je gmina, to może zostałyby rozdzielone rozsądniej.

  OdpowiedzUsuń
 34. "Mlody czlowieku" ,nie przejmuj sie.To Twoj portal i pisz co chcesz.

  OdpowiedzUsuń