25 listopada 2012

Zatańczyli na macie z Luksemburga

W sobotni wieczór, 24 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się 45-minutowy spektakl taneczny pod nazwą "NieTakT".

Spektakl miał już swoją premierę na deskach kuźniańskiego domu kultury w czerwcu tego roku. Sobotni występ został nieco wzbogacony o kilka tanecznych elementów. Choreografem przedstawienia jest Marta Gaj i Aleksandra Paradowska, która jednocześnie jest też reżyserem spektaklu. Na scenie - poza organizatorkami - wystąpiły: Natalia Siatkowska, Aleksandra Todoruk, Magdalena Wyrtki, Wojciech Zawada, Emilia Murawska, Dorota Fredrich, Justyna Mikunda, Julia Krawczyk, Jessica Widuch, Klaudia Telma, Agata Świącik, Oliwia Pater oraz Beata Janik.

Występom młodzieży przyglądała się ponad 150-osobowa publiczność. - Wielką radość czuję z powodu tego, że Państwo tu dziś jesteście. Jeszcze większą czuję, że za moimi plecami są ludzie, którzy chcieli być tu nie tylko dzisiaj, ale przez ostatnie kilka miesięcy - powiedział na wstępie dyrektor MOKSiR-u Michał Fita.


Szef "kuźni kultury" wyraził również zadowolenie z faktu, że Aleksandra Paradowska - po zaliczeniu praktyk studenckich - zdecydowała się związać z MOKSiR-em na dłużej podejmując pracę z młodzieżą, z którą przygotowała bardzo dobry spektakl.

Nowością - jeśli chodzi o tego rodzaju występy - było rozłożenie na scenie specjalnej maty do tańca, którą - za sprawą pracownika MOKSiR-u Stefana Wardengi - zakupiono bezpośrednio od producenta z Luksemburga.

Tekst i video Bartosz Kozina

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajny występ:)
  Miło spędzony czas-czekamy na kolejne odsłony!!!
  Dzięki i powodzenia;)

  OdpowiedzUsuń
 2. film nie działa :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogę prosić o listę utworów które zostały użyte w całym spektaklu?

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna ta Pani choreograf :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super tak dalej dziewczyny

  OdpowiedzUsuń