20 listopada 2012

Komisarz wyborczy odrzucił skargę mieszkańców

Jak się dziś dowiedzieliśmy, śląski komisarz wyborczy odrzucił skargę mieszkańców na - zdaniem wielu osób - niesprawiedliwy podział gminy Kuźnia Raciborska na jednomandatowe okręgi wyborcze.
Przypomnijmy, że ponad tydzień temu grupa mieszkańców naszego miasta zdecydowała się w tej sprawie złożyć skargę do komisarza wyborczego. Jak zaznaczył wówczas przewodniczący jednostki pomocniczej "Stara Kuźnia" Mariusz Brześniowski - celem działań grupy inicjatywnej było przywrócenie Kuźni siedmiu mandatów (4 radnych miałoby zostać wybranych z Osiedla i 3 ze Starej Kuźni) w miejsce dotychczasowych sześciu. By wniosek mógł trafić do komisarza, musiało się pod nim podpisać minimum 15 osób. Z informacji, jakie do nas dotarły wynika, że pod skargą podpisało się ponad 50 mieszkańców. Mimo to, skarga została odrzucona.

W tej chwili istnieje jeszcze możliwość odwołania się od tej decyzji, tyle że do krajowego komisarza wyborczego. Czy tak się stanie? To zależy już od osób, które podpisały wspomniany wyżej wniosek. Jutro ma dojść do spotkania w tej sprawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz