23 września 2012

Poznaliśmy zwycięzcę V Amatorskiego Turnieju Tenisowego

W chłodne, sobotnie popołudnie, 22 września  na boisku wielofunkcyjnym mieszczącym się za budynkiem byłej szkoły podstawowej odbył się finał piątej edycji Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego.
Pierwotnie rozgrywki finałowe miały odbyć się 8 września. Jednakże z powodu niesprzyjającej aury imprezę przełożono - i to dwukrotnie (15 i wreszcie 22 września). Organizatorem turnieju był - jak co roku - Jerzy Iwańczuk.

Finał był bardzo rodzinny - i to nie tylko z powodu atmosfery, jaka towarzyszyła rozgrywkom. Walka o zwycięstwo toczyła się bowiem pomiędzy ojcem a synem, czyli Witoldem a Markiem Kubikami.Ostatecznie turniej zwyciężył M. Kubik, otrzymując z rąk wiceburmistrza Bogusława Wojtanowicza pokaźny puchar. Finałowe statuetki otrzymali również zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca, czyli W. Kubik oraz Marek Płocidem.Tegoroczny turniej rozegrano tylko w kategorii seniorów. W rozgrywkach nie wzięli tym razem udziału juniorzy oraz juniorki, które brały udział w turnieju w latach poprzednich.Jeśli nic nie ulegnie zmianie - VI ATTZ w 2013 r. prawdopodobnie rozegrany zostanie na budowanym obecnie przy ul. Piaskowej "orliku".4 komentarze: