11 października 2011

W Kuźni chcą łączyć szkoły? - Prosimy zdementować plotki!

53 komentarze:

 1. Proszę i nikt nie stanął za rodzicami z władz gminy, a to ze w gimnazjum prawie dziennie jest policja na interwencji tego tematu się nie porusza. Też chodziłem do tej szkoły za starej kadry, między innymi Z Purol, śp. A Brzeźniowskiej, czy Pani Denis z fizyki, albo Koziarskiej i wtedy aż takich problemów jakoś nie było nauczyciele umieli sobie poradzić z "niesfornymi" uczniami, a teraz nauczyciele uważają ze to tylko wybryki uczniów.... i wołają policje

  OdpowiedzUsuń
 2. Wtedy dzieci prowadzili jedni i ci sami nauczyciele od początku procesu do jego końca w 8 -mej klasie.Dzisiaj dziecka nikt nie zdąży poznać w gimnazjum a co dopiero okiełznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podstawówka razem z gimnazjum istnieje w wielu miejscowościach i jest git. Czy w Kuźni mieszkają inni ludzie? Dlaczego miało by być gorzej? Kuźnia jest inna? Niedołężna. A jak była szkoła ośmioklasowa to pierwsza klasa nie miała kontaktu z ósmą? Ludzie brednie ktoś roznosi. Jak zwykle ci sami niezadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 4. W dzisiejszym wydaniu "Nowin Raciborskich" jest relacja ze spotkania rodziców z władzami miasta, jakie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Najbardziej rozśmieszyło mnie stwierdzenie rodziców, że jeśli dojdzie do połączenia szkół, to w ramach protestu będą zapisywać swoje pociechy do placówek poza miasto. Przepraszam bardzo; a to w Nędzy czy w Rudach jest jakoś inaczej?? Przecież w obu tych miejscowościach w jednym budynku funkcjonuje i podstawówka, i gimnazjum. I jakoś nikt nie narzeka (!) Druga sprawa, to taka, że rodzice nie chcą połączenia, bo ich dziecko będzie miało wówczas styczność ze starszym gimnazjalistą. A kto to jest "ten starszy gimnazjalista"?? Człowiek, który ma 25 albo 30 lat?? Wszak to nikt inny, jak uczeń, który jeszcze przed rokiem czy dwoma uczęszczał do podstawówki !! Czyżby stanowiło to aż taką wielką różnicę wiekową? Za moich czasów (a też uczęszczałam do szkoły na Osiedlu) pierwszoklasista mijał się na korytarzu z ósmoklasistą i jakoś do dziś wszyscy żyją. Nikomu nie stała się żadna krzywda. Odnoszę wrażenie, że ludzie robią z igły widły i szukają problemu tam, gdzie go nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz Państwo utrzymuje 2 szkoły. Po co. Tak bardzo zależy nam na tym aby Państwo nie trwoniło naszych pieniędzy a sami do tego doprowadzamy. Szkoła powinna być jedna na osiedlu. Starą sprzedać lub przenieść tam Urząd, Opiekę, ZGKiM, PZU itp.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chodzi o to co się dzieje w tej szkole, a nie o to że będą połączone, ludzie czy wy naprawdę nie widzicie co się dzieje w gimnazjum, a może nie chcecie widzieć i wiedzieć? to już inna rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja uważam, że w całej tej awanturze chodzi o to,ze budynek szkoły podstawowej jest bardziej przystosowany (wyremontowany) żeby chodziły do niego maluchy. Nie po to wkładano tyle pieniędzy w wyposażenie i przystosowanie sal w podstawówce, żeby teraz to zniszczyć. za 4 lata mam posłać dziecko do szkoły i nie chciałabym, aby była to piaskowa.

  OdpowiedzUsuń
 8. 100 %-towe poparcie dla "Czytelniczka " tez jestem tego samego zdania -bo ludziom sie poprostu w glowach poprzewracalo :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 9. łączyć i koniec. Władzo kochana, nie słuchaj tych pierdół.

  OdpowiedzUsuń
 10. Do czytelniczka, akaj i ffff. Bierzecie po uwagę to że teraz są inne czasy, że kiedyś uczeń czuł respekt do nauczyciela, wiedział gdzie jego miejsce i nie było sytuacji zastraszania młodszych i wymuszeń pieniędzy. Nasze władze twierdzą że nasze gimnazjum jest w porządku, nic się nie dzieje, a wspomniał ktoś jak często w tej szkole gości policja??? Przypuszczam że gdyby były to zwykłe wybryki gówniarzy to policja nie byłaby potrzebna. Wolę zaprowadzić dziecko trochę dalej do szkoły niż martwić się czy któryś z wykolejonych gimnazjalistów mu czegoś nie zrobił. Teraz wszyscy twierdzą że dzieci z obydwu szkół się pomieszczą, a brał ktoś po uwagę że w nowym roku szkolnym w samych pierwszych klasach będzie około 120 dzieci. No i ten słynny smród w tej szkole. Przecież to horror. Ciuchy przesiąknięte na amen. Pranie nic nie pomaga. Nauczyciele którzy przychodzą do sklepów na zakupy tak cuchną tym smrodem,że nos wykręca.

  OdpowiedzUsuń
 11. Droga "mama" !!!! Piszesz ze dzieci niemaja teraz respektu przed nauczycielami ,Wiec zadam ci jedno najwazniejsze pytynie -A OD CZEGO SA RODZICE ????!!!!!!!!!! TO RODZICE MUSZA WYCHOWYWAC SWOJE POCIECHY I UCZYC ICH SZACUCKU ;KULTURY ;RESPETKU itd.szkola nie jest od tego a na ile rodzice sobie pozwola to tak maja a potem pretensje niewiadomo jakie .Czasy sa czasami ale wychowanie itd. sie nigdy nie zmienia tylko my ludzie sie zmieniamy a to juz jest kazdego indywidualna sprawa JAK SOBIE POSCIELISZ TAK SIE WYSPISZ !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Szkoła na osiedlu to tylko gimnazjum czy zespół szkół technicznych ,bo już sam nie wiem ,rozmowy na temat łączenia szkół trwają już wiele miesięcy ,zostaną połączone w ciągu dwóch najbliższych lat ,bo w roku wyborczym takich kontrowersyjnych decyzji się nie opłaca podejmowac.

  OdpowiedzUsuń
 13. ZSOiT lecz nie ma już naboru do szkoły ponadgimnazjalnej wiec zostanie samo gimnazjum. za duzo klas pozostanie pustych.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kuźnia stała się „wioską” bardzo ścisłych wzajemnych relacji międzyludzkich. Walka z patologią, bo tak trzeba ten proces wprost nazwać nie jestem zadaniem na rok czy dwa lata. Kuźnia dzieli się na tych biednych i tych bogatych. Jednakże Ci „biedni”, to głównie rodziny przyzwyczajone do zasiłku, do braku pracy i jej poszukiwania. To grupa ludzi, którym więcej wolno. To siła, która niesamowicie oddziałuj na społeczeństwo kuźniańskie. Są tego konsekwencje w szkole – w gimnazjum, o którym mówimy. Życzę Państwu, aby problem ten rozwiązał się z korzyścią dla rodziców. Jednakże pamiętajmy, że nie jest łatwym zadaniem zamiana ludzkich przyzwyczajeń, które trwają i trwają od wielu lat… Nie jestem mędrcem i nie dam Państwu gotowych rozwiązań, czy też odpowiedzi. Mimo, iż nie jestem stałym mieszkańcem Kuźni, to problem ten mnie bardzo martwi, a zjawisko patologii z roku na rok, coraz to bardziej przeraża. Szukajcie Państwo winy wśród rodziców dzieci, które do tej szkoły uczęszczają i które źle wychowując swoje dzieci, nie dając im jakiegokolwiek autorytetu na przyszłe życie. To smutne ale prawdziwe… bo to oni świadczą o kształcie gimnazjum, którego połączenia ze szkołą podstawową się Państwo boją. Szkoła pomaga w wychowaniu…. ale nie w pełni wychowuje… bez rodzica, ten proces nie ma jakiegokolwiek znaczenia… Trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Szanowni Państwo! Czytam i analizuję zarówno to, co Państwo piszą, jak również to, co zostało zasłyszane na sesji Rady Miasta. Po pierwsze rozumiem sytuację miasta – kosz utrzymania dwóch dużych budynków na terenie jednego miasta jest bardzo duży. Nie czarujmy się drodzy Państwo ale Kuźnia nie jest aglomeracją miejską. Przyrost naturalny w naszej gminie też jest poniżej oczekiwań. Po trzecie i chyba najważniejsze - kluczem do odpowiedzi na Państwa zmartwienia jest nie zły budynek ZSOiT czy zła kadra pedagogiczna (tutaj też mógłbym polemizować). Problem polega na pewnej grupie młodzieży, która uczęszcza z przyczyny nie innych, jak nie możność edukacji w innych miejscach (bo tanio, bo blisko, bo uczeń średnio zdolny etc.). Z całym szacunkiem do dzieci, które chodzą do gimnazjum i do ich rodziców. W Kuźni, jak pewnie Państwo zauważyliście proces patologizacji młodzieży z roku na rok się powiększa. Ja sam obserwuję młodych ludzi, którzy mają często dobre zadatki na przyszłość zaprzepaścili je wciągnięci w patologiczne grono osób. To tutaj jest właśnie problem. Nie wolno nam mówić, że uczniowie kuźniańskiego gimnazjum są źli – do cna. Nie. Nie wolno. Bo krzywdzimy w ten sposób uczniów dobrych i nie żywimy szacunku do ich rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 16. a ja mam fajna prace i dodatkowo jestem radnym wiec mi wszystko wolno bo mam immunitet , wiec zlikwidujemy wam ta szkole i zakonczmy temat

  OdpowiedzUsuń
 17. ale pier*olenie.... ciagle jedne i te same osoby maja pretensje... -.-

  OdpowiedzUsuń
 18. ludzie nie robcie tego nie zgadzajcie sie bo wladze gmin chca zrobic z podstawowy urzad juz maja projekty kto gdzie bedzie siedzial wynocha do lasu do bylej jednostki

  OdpowiedzUsuń
 19. To nie jest tak, że uczniowie w gimnazjum nagle staja się źli. przecież rok wcześniej chodzili do podstawówki i byli w porządku. Należy zadać pytanie, dlaczego właśnie w tym gimnazjum staja się gorsi? Potrzebna jest interwencja policji, pomimo licznej kadry (np. dwóch zatrudnionych pedagogów, jak nigdzie..). Dlaczego rodzice posyłaja swoje dzieci? do okolicznych gimnazjów. To jest niewątpliwie też zasługa kadry zarządzającej tą szkołą, ale też zasługa szefowej oświaty w gminie. Pomimo perażki dalej legalnie na swoich stanowiskach.

  OdpowiedzUsuń
 20. Każda, nawet najtrudniejsza reforma powinna być przeprowadzana za zgodą i po konsultacji ze społeczeństwem.Tego elementu jednak po staremu brakuje.To smutne, można było zapobiec tego typu sytuacji i chociaż spytać radę rodziców o zdanie.Dziecko i rodzice to nie są dekoracje tylko podmiot przedsięwzięcia.Etyka to jest termin ze słownika wyrazów niestety obcych.

  OdpowiedzUsuń
 21. przeciez zakonczylem temat PROSZE JUZ NIC NIE PISAC !!!

  OdpowiedzUsuń
 22. temat jest ważny i obchodzi ludzi, więc lepiej juz się nie odzywaj

  OdpowiedzUsuń
 23. Co !? Kadra w gimnazjum jest już wystarczająco nienormalna !! Łączyć To !? Po jakiego ch*ja ,nauczyciele to banda patałachów ! Skąd ich wzieli , z karitas !? Nieporozumienie ... Głosujcie na mnie .

  OdpowiedzUsuń
 24. Popieram Pana Filipa , mądrze gada , sam wiem jaki jest poziom nauczania w tej szkole - poniżej poziomu

  OdpowiedzUsuń
 25. Uczę się w tej szkole i wiem że nauczycieli nauczyć nie potrafią ! (Np. P. Wita , Brześniowski , T.Kurij ) . Wymagają cudów , a sami wiedzy przekazać nie umią ... Zgadzam się również z Panem Filipem . Niestety te gimnazjum to dno ;(

  OdpowiedzUsuń
 26. Do akaj!!! Oczywiście że rodzice odpowiadają za wychowanie dzieci. Z tego co piszesz wynika że teraz to te najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają edukację mają ponosić konsekwencje złego wychowania co niektórych gimnazjalistów. A niby z jakiej racji!!! Dla takich co to przychodzą do szkoły po to aby się wyszaleć to powinna być szkoła z ośrodka wychowawczego. Tam za pewne by sobie z nimi poradzono,a nie cierpi za nich renoma szkoły, nauczyciele pewnie też mają dość i oby najmłodsi nie musieli się z tym stykać!!!!

  OdpowiedzUsuń
 27. ale z połączeniem szkół wiąże się również redukcja etatów,zarówno nauczycielskich,jak i tzw.obsługi tj.woźnego,kucharek itd. Ciekawe ,czy zwolnieni dostaną etacik na parkingu w Rudach albo w charakterze świateł przy kładce.

  OdpowiedzUsuń
 28. ej ty mądralo. Te te etaciki urząd da w Kuźni na sztucznym boisku, na klauna aby was rozbawiał, itd. Grajdołek istny. Weżcie się za robienie dzieci, wychowanie, rzetelna pracę, itd.

  OdpowiedzUsuń
 29. Widzę poważny temat więc zaczynam czytać komentarze. No i czytam sobie, czytam(...)- bardzo ciekawe opinie i na wysokim poziomie(kritix, czytelniczka itd.), aż tu nagle wcina się jakiś małolat i podszywa się pod 3 osoby(Filip. Piotr. i Anonim.). Nie dość, że wszystkie trzy pseudonimy podpisuje identycznie(kropka na końcu), to wszystkie komentarze napisane są w obrębie 5min. i tym samym językiem na niskim poziomie... Domyślam się, że ludzie czasem coś tu piszą a później sami podszywają się pod kogoś innego, żeby poprzeć swoją opinię, ale ten wykon jest już troszkę żenujący więc proszę Cię chłopczyku nie wtrącaj się jak dorośli rozmawiają

  OdpowiedzUsuń
 30. Szkoda mi podstawówki. Oni maja i nabór, i przyzwoita opinię, od nich dzieci nie uciekają, mają swoje sukcesy i oni poniosa największe koszty tej zmiany. Powinno sie likwidować złe szkoły lub przynajmniej to one powinny to mocno odczuć.

  OdpowiedzUsuń
 31. Boże, toć ta Kuźnia to naród wybrany! Wszedzie mogą połaczone podstawówki i gimnazja funkcjonować, tylko nie u nas. Nawet jakby naszym dzieciom każdemu dać indywidualny tok nauczania, to będzie klapa. Od dzieciństwa pokazujecie dzieciom jak biadolić, zamiast się uczyć, a potem pracować. Boże chroń mnie przed takim towarzystwem. Dobrze, że ja tu tylko mieszkam. Trzeba te szkoły połaczyć, a pieniądze dać na inne cele. Gmina to nie tylko szkoły i nauczyciele biedni. Burmistrzu i rado - odwagi wam życzę i odporności na to ględzenie i wieczne narzekanie.

  OdpowiedzUsuń
 32. widzę, że wy ludzie nie zdajecie sobie sprawy na czym naprawdę polega problem. po pierwsze połączenie szkół to redukcja etatów jak już ktoś wpomniał - dlaczego ludzie mają tracić pracę? niech w urzędzie przeczeszą trochę pracowników, którzy siedzą, nic nie robią i biorą pieniądze za nic. po drugie: podstawówka poza wspomnianymi sukcesami i renomą ma zaplecze do przyjęcia maluchów, jest to podobno najlepiej wyposażona szkoła w okolicy pod tym względem, jak zostanie przeniesiona na piaskową, dzieci będą siedziały w szarych klasach - chyba każde dziecko wie, którą szkołę by wolało. a po trzecie i najważniejsze to są OGROMNE koszty. gmina wyda teraz jakieś 2 miliony lekką ręką na remont śmierdzącego i trującego (!) ksylamidu, potem drugie tyle, żeby podstawówkę przerobić na biura dla siebie. skąd te pieniądze?? nie lepiej za nie zrobić np kanalizację? gmina wyrzuca pieniądze na inwestycje bez przyszłości. już raz w tej gminie połączyli szkoły i nic dobrego z tego nie wyszło. naszej gminy po prostu nie stać na takie połączenie. pani S. i pani Cz. powinny sobie wybić z głowy ten bzdurny pomysł :/

  OdpowiedzUsuń
 33. Raduś "Gmina to nie tylko szkoły i nauczyciele biedni." A co według ciebie jest podstawą gminy jeśli nie dobra szkoła , z dobrymi nauczycielami, którzy potrafią dotrzeć do dzieci i dobrze nauczać. To właśnie te dzieci za parę lat będą pracować na ciebie i twoją emeryturę!!!

  OdpowiedzUsuń
 34. odpowiadam,że mam dzieci i pracuje.Połączenie ,połączeniem,ale trzeba było być na spotkaniu,szukają oszczędności,ok,ale jakimi kosztami.Przed wyborami zrobiono piękny spacerniak przy ulicy Klasztornej,na krawężniki wydano nie wiem ile,ale teraz to stoi i nawet trawę jest trudniej wykosić.Na pytanie jednej z uczestniczek spotkania,o ewentualne przeznaczenie opustoszałego budynku,wyremontowanego,bo były wymienione okna ,sanitarka,ogrzewanie,pani burmistrz odpowiedziała,że jest wiele możliwości i czekają na sugestie i jest tych możliwości tyle,że albo mieszkania socjalne albo kolejny zakład wychowawczy,super będzie się komponować ze złomowiskiem i już istniejącym zakładem. Nadmieniła nawet,że tego rodzaju inwestycje jak wymiana okien w tak starym budynku,to nie są znaczące inwestycje.TRZEBA TAM BYŁO BYĆ i czytać między wierszami. Parking w Rudach może i potrzebny,ale podejrzewam,że jego budowa pochłonęła więcej i pochłonie niż utrzymanie szkoły (skoro same toalety kosztowały gminę 300tys.prawda).

  OdpowiedzUsuń
 35. do ,,ok". Gościu! Jak nie masz o sprawach pojęcia, to nie pieprz. Parking w Rudach gmine nie kosztuje ani jednej złotówki. I koniec. Więc nie mąć. Cała kasa jest z Urzędu Marszałkowskiego i Unii Europejskiej. A co do toalet w Rudach? To widzisz gosci ,,MY" załatwiamy się cywilizowanie, a nie pod płotem ZSOiT. Pojął. I tu jest sedno sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 36. Połaczyć, a resztę skrócić i wyrzucić. Tyle można dla takiego grajdoła zrobić. Beblacie, beblacie, jak to zwykle bywa. Naród wybrany, ino troche nie poukładany. wstyd mi, że muszę się z wami dzielić wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 37. to parking sponsoruje marszałek i unia,a toalety przy bazylice gmina,a Ty Kacprze to gdzie mieszkasz,na Białorusi?

  OdpowiedzUsuń
 38. Kacper pomylił portale.My mieszkamy w Polsce która jest w Unii Europejskiej a Urząd Marszałkowski jest nasz a nie z Ułan Bator.To przez takich jak on mamy kryzys.

  OdpowiedzUsuń
 39. To niesprawiedliwe, że szkoła, która bardzo dobrze działa - podstawówka, czuje się dziś najbardziej zagrożona. Myślę że jak na czas koniecznego remontu w ZSOiT gimnazjum zostanie przeniesione do podstawówki.....bo innej opcji jako rodzic sobie nie wyobrażam( remont z uczniami w budynku !) to niech ten czas dobrze wykorzysta ZSOiT i postara się by zrobić jednak jakąś szkołę ponadgimnazjalną z prawdziwego zdarzenia....wtedy nawet z Raciborza będą do nas dojezdżać....lub części niewykorzystane wynajmować jakieś filii innej szkoły ,organizować jakieś kursy...Pomysły zostawiam do "rodzenia " się w głowach ludzi odpowiedzialnych za zaistniały stan rzeczy....bo czy ktoś kilka lat temu uwierzyłby w to ,że dzieci z Kużni będą dojeżdżać do szkoły w Nędzy???!!! Nie pozwólmy Kuźni umierać!!!

  OdpowiedzUsuń
 40. |Do kakaka: jak ci tak bardzo wstyd to co tu w ogóle robisz. Pakuj się i wypier.... jak najdalej z tond jak ci źle. Gdzieś indziej będzie ci zapewne lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 41. do ,,sok": ale ja tu muszę zostać, nie chcem, ale muszem, aby was kontrolować i nabijać się z was. Fuj, ale ty brzydko mówisz i piszesz. A którą szkołę ty kończył? A wtedy szkoły nie były jeszcze połaczone. Aś ty nerwus jeden. pa,pa,pa

  OdpowiedzUsuń
 42. tak, trzeba koniecznie połączyć te szkoły gdyż nie starcza na pensje pani burmistrz.. 8800 to zdecydowanie za malo w zamian za to, co zrobila, a wlasciwie czego nie zrobila oprocz zadluzenia miasta na 4 mln :) jesli dojdzie do polaczenia tych szkol to bedzie ogromna strata dla podstawowki.. szkoda by tak dobra szkole laczyc z ta patologia jaka wystepuje w gimnazjum

  OdpowiedzUsuń
 43. przecież tra patologia w gimnazjum właśnie przyszła z podstawówki

  OdpowiedzUsuń
 44. niee, dzisiaj 10% gimnazjum to ludzie z jakichs osrodkow wychowawczych.. Kilkunastu jest takich, ktorzy juz tam chodza po 4-5 lat.. Zwroc uwage na renome podstawowki, a gimnazjum :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Pomysł połączenia szkół w Kuzni zaczął się w ubiegłym roku kiedy wstrzymano nabór do szkół technicznych ,co prawda bez wiedzy dyrektora ,na targach w Raciborzu .A teraz podpowiedzcie za co mamy dokończyc budowę hali widowiskowo-sportowej w Rudach .nasza R M ma czasami dziwne pomysły ,proszę się nie dziwic przecież tam nie ma ani jednego ekonomisty ,Wydawać pieniądze z podatków to umią ale zarabiac dla Gminy to troche trudniej ,

  OdpowiedzUsuń
 46. Janie, poszukaj paru klepek

  OdpowiedzUsuń
 47. Z dużym zaciekawieniem przeczytałem te komentarze i zaczynam się wstydzić że mieszkam w tym "grajdołku"(bardzo na miejscu określenie)sama gorycz, cierpkie słowa i wulgarność. Przecież gimnazjaliści też chodzili do tej samej podstawówki, a w Raciborzu, rudach, nędzy, czy solarni nie uczy się więcej niż 15 % młodzieży kuźniańskiej, to dlaczego obrażacie swoje dzieci, sami siebie i niektórych swoich nauczycieli. · Po drugie dyskutujecie wszyscy o kadrze szkół o budynkach, przecież można przenieś dzieci już do wyremontowanej szkoły, gdzie decydentem będzie kadra szkoły podstawowej, a nie gimnazjum. · Po trzecie to nie Pani burmistrz budowała tę szkołę i przez lata utrzymywała, was w niewiedzy co do xylamitu.

  OdpowiedzUsuń
 48. · Po czwarte tylko głupie nie wyedukowane społeczeństwa utrzymują stare nie doinwestowane brzydkie nie ekonomiczne molochy z lat 50(gdzie tam piękne przygotowane klasy gdzie te cudowne WC nie wynurzyliście nosa z kuźni nie widzieliście pięknych szkół) zamiast stworzyć piękny kompleks szkolny dla wszystkich dzieci z dobrą kadrą z szkoły podstawowej. · Po piąte urząd nie jest dla urzędasów, ale dla was mali zawistni ludzie, sam pomagałem 70-cio paro letniemu małżeństwu wdrapać się do geodezji współczesny urząd musi mieć windy dla niepełnosprawnych szerokie hole, centrum antykryzysowe mieszacie w terenach powodziowych, a nie jak w grajdołku Kuźnia. · Po szóste jeden z radnych pokazał możliwość stworzenia radosnej szkoły marzeń z basenem z halą boiskiem, ktoś go wybrał, a teraz oceniacie go że chce budować szklane domy, on ma marzenia i widzi przyszłość inną nie szarą burą i zaszczutą zowiścią, ale nowoczesną radosną. Jeżeli będzie społeczeństwem bez marzeń to zawsze będziecie za rudami bo oni marzyli o hali widowiskowo sportowej i ją mają a wy nie potraficie się dogadać w sprawie skwerku przy szkole bo skwer to nie decyzja pani burmistrz, ale rady sołeckiej starej Kuźni szanowni Państwo.

  OdpowiedzUsuń
 49. Jeden radny miał marzenie wybudowac amfiteatr nad Rudką w Kuzni ,inny wybudowac salę bankietową w Turzu ,jeszce inny zmodernizowac plac zwycięstwa ,O inwestycjach powinna decydowac ekonomika i zapotrzebowanie społeczne .Który radny cokolwiek konsultuje z swoimi wyborcami .Skwer przy ul Klasztornej to pomysł Sołtysa Starej Kuzni ,Proszę nie mieszac do tego rady sołeckiej. pozdrawiam ...

  OdpowiedzUsuń
 50. co duduś, Rita Ci płaciła za roznoszenie ulotek przed wyborami? To teraz niech się przyzna, że te ulotki były z budżetu miasta ;/

  OdpowiedzUsuń
 51. Jak juz mają połaczyc te szkoly to mam nadzieje ze mnie juz w tej szkole nie bedzie!!!

  OdpowiedzUsuń
 52. Lepiej niech przeniosą to gimnazjum do podstawówki a w gimnazjum niech sobie Urząd Miasta w tym smrodzie zrobia

  OdpowiedzUsuń