14 października 2011

Normy impregnatu w ZSOiT zostały przekroczone?

25 komentarzy:

 1. Obydwa dokumenty są jednoznaczne.Wyniki ekspertyzy znane są od czerwca i nic z tym nie zrobiono.Jako rodzic zgłaszam gotowość wpłaty pierwszych 100 złotych na koszta adwokata w celu zbiorowego pozwu do sądu w sprawie komitet rodzicielski kontra Urząd Miasta w Kuźni Raciborskiej.Tak się nie traktuje ludzi.Całe wakacje mieliście na poprawę sytuacji.Jestem ciekaw czy Rada Miasta też znała te dokumenty.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to będzie afera... proponuję zaprosić telewizję i inne media w celu upublicznienia tego faktu. Po prostu brak słów...

  OdpowiedzUsuń
 3. obserwator? Gdzie ty widzisz czerwiec? Ja widzę wrzesień. Dorzucam drugie 100 złotych na twoje okularki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Instytut w pierwszym załączniku(raport ZSOiT) rozpoczął pracę w maju i zakończył w czerwcu.Otwórz załączniki.Stawka idzie w górę.Jest już 200 z mojej strony.

  OdpowiedzUsuń
 5. do obserwator: napisałeś "znane są od czerwca". Więc się zdecyduj. Co jest znane? Na razie opinia sanepidu (z września) którą wymuszał raport (z czerwca). Polecam to samo: otwórz załączniki, czytaj ze zrozumieniem, nie pisz bzdur o całych wakacjach na poprawę sytuacji - czy ty wiesz o jakim obiekcie i jakim zakresie prac się mówi?

  OdpowiedzUsuń
 6. "antyobserwator" tobie chyba nie zależy na zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi którzy chodzą i uczą się w tej szkole, a może jesteś tu tylko po to by zamieszanie wprowadzać i prowokować? Brawo !

  OdpowiedzUsuń
 7. media mediami,tu potrzebna jest raczej Państwowa Inspekcja Pracy

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeżeli raport z czerwca jednoznacznie określa liczbowo i epicko wyniki testów i ich wartości w stosunku do dopuszczalnych norm, to po co czeka się na opinie kolejnej instytucji, jeżeli dobro dzieci jest tu priorytetem.Jak zwykle trzeba pożyczać rozumu?Co do rozmiaru robót, to są to niestety sprawy do załatwienia i nie da się ich zamieść pod dywan.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak widać (bez okularów)"obserwatorze" masz tylko jeden cel: zamieszać, podburzyć, zdezawuować gminę i szkołę, bo 1) czy robiono badania, za niemałe pieniądze i z własnej inicjatywy,po to żeby wyniki schować i sprawę zamieść pod dywan?, 2) jeżeli podpis na dokumencie jest z końca czerwca, to jak myślisz, kiedy te wyniki trafiły do Urzędu?, najpierw sprawdź, a później wypisuj bzdury, 3)dobrze wiesz, że jeszcze przed opinią sanepidu zlecono wykonanie kosztorysu remontu,(o tym była mowa na spotkaniach z rodzicami, to dlaczego piszesz, że nic się nie robi?, 4)sprawę upubliczniono w BIP, moim zdaniem bez potrzeby, bo wyniki badania nawet dla ciebie - wszechwiedzącego jak się domyślam - nie do końca są czytelne (i pewno do tego potrzebna ci telewizja?), 5)zamiast podburzać, jeżeli troszczysz się o los uczniów i nauczycieli szkoły zadbaj, żeby do budżetu na nowy rok przeznaczyć odpowiednie środki na wykonanie kapitalnego remontu, a nie prowizorki. Przekonaj Radnych (p. Burmistrz jak słychać jest już przekonana) Przecież wiesz jak to się robi: konsultacje, rozmowy z radnymi, a ostatecznie można wysłać na sesję budżetową paru zainteresowanych problemem. Czy jeszcze kontynuować?

  OdpowiedzUsuń
 10. "Wyniki badań wskazują konieczność usunięcia z budynku wszystkich materiałów podłogowych,aż do płyty stropowej oraz tynków do wysokości 10-15 cm". to wszystko na ten temat. Mówimy o przenoszeniu podastawówki do ZSOiT, a powinno być totalnie na odwrót. Bo na remont jak na razie się nie zanosi, a jak już się zacznie to szybko pewnie się nie skończy!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mówimy o raporcie i uciążliwym zapachu, a nie o łączeniu szkół. "!!!" Chyba pomyliłeś artykuły? Jak słusznie zauważyłeś taki remont, to poważna sprawa i chyba trochę kosztuje? Ale jest do wykonania. Wszystko w rękach Rady.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem rodzicem i mieszkańcem tej gminy, która dla Ciebie niema istoto jest jednostką organizacyjną, a dla mnie grupą ludzi.Nie jestem wszechwiedzący ,dlatego komentuje w oparciu o raport, na który wszyscy dzięki portalowi tylkokuznia.info mamy okazje popatrzeć i przeczytać.Mam jednak zamiar pokusić się o dodatkowy komentarz do dokumentów.Autorzy zapomnieli w nim określić wielkości średnich dawek przyjętych przez nauczycieli i uczniów w ciągu wielu lat spędzonych w tych warunkach.Tego typu parametr jak czas wystawienia na działanie toksycznych środków chemicznych jest podstawowym parametrem określającym stopień ryzyka.

  OdpowiedzUsuń
 13. jak tak można igrać z zdrowiem naszych dzieci ???? :angry: macie numer konta także z miłą chęcią się dołożę na adwokata ??!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. moja przepowiednia zaczyna powoli sie sprawdzac - pamietacie - ludzi z ratusza beda w kajdankach wyprowadzac !!

  OdpowiedzUsuń
 15. skandal.... skandal i jeszcze raz skandal!!!!!! czy ludzie są już całkowicie pozbawieni sumienia? proszę się zastanowić ! tu chodzi o DZIECI !!! :angry:!!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. pani burmistrz powinna sie podac do dymisji :) narobila dlugow swoimi decyzjami, a teraz probuje szybko odbudowac budzet. szkoda tylko, ze kosztem mieszkancow, ktorzy za ogrzewanie musza zaplacic cholernie wysokie sumy :) teraz probuje polaczyc szkoly, zeby cos zdzialac, ale nie uda jej sie to :) na szczescie jest grupka ludzi, ktorzy beda jej utrudniac to zadanie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Patologia przede wszystkim na na portalu kim są ci co tak obrażają co oni zrobili? Niech się ujawnią, może to jeden człowiek, Może dwóch, trzech? Właścicielom strony poziom dyskusji najwyraźniej odpowiada. To jest oczywiście celowe działanie. Tak to rozumiem ja Lelek. Jeszcze nie widziałem żeby na tym portalu pochwalili panią burmistrz albo pokazali dobre efekty jej działania. Tylko zawsze to samo. Portalowy ciemnogród koniec kropka idźcie do żłobka z takim pisanie a raczej sr......

  OdpowiedzUsuń
 18. lelek ty pierwszy sie ujawnij !! piszesz takie bzury wiec od dawna sie zastanawiam KIM TY kmiocie JESTES?? ps napisz za co rite mamy chwalic !!

  OdpowiedzUsuń
 19. @Lelek:Skąd w Tobie tyle pogardy dla ludzi.Ten portal pozwala nawet takim jak Ty włączać się w dyskusje.Spróbuj na stronie z Rud ,tam są same grafomańskie popisy towarzystwa wzajemnej adoracji z wyłączoną opcją komentarza.Prawdziwa "sztuka" krytyki się nie boi co?Trochę przypomina to czasopismo "PRAWDA" z byłego ZSRR

  OdpowiedzUsuń
 20. do obserwatora: rudzka strona jest na najwyższym poziomie intelektualnym. Nie dla ciebie ona. Nie dla psa kiełbasa. Ona jest dla określonych oób, nie takich jak ty. Ja jestem kuźnianką i tamten portal mi w pełni odpowiada. Pisze o wszystkim, na czas i bez politykierstwa. A wy w tym naszym grajdołku byście tylko burzyli zamiast budować. Tylki Kuźnia juz w swojej nazwie musiał przegrać z prawdziwym czytelnikiem. Oprócz KUźni w tej gminie sa jeszcze: Budziska, Siedliska, Turze, Ruda, i wioski po wschodniej stronie gminy. Wy się obudzicie jak juz będzie za późno. Czysty grajdołęk. Tylko tak dalej piszcie.

  OdpowiedzUsuń
 21. rzeczywiście twój poziom intelektualny tu nie pasuje...Zmiataj ewelinko na wyższy poziom i pozdrów wielkiego brata

  OdpowiedzUsuń
 22. niektórzy się lekko zatracili. W każdym bądź razie niezależnie od tego, kiedy ekspertyza i jej wyniki miały miejsce(czerwiec,czy wrzesień)to fakt jest jeden,wszyscy wchodzący do tego budynku są podtruwani,a pani burmistrz,na zebraniu z rodzicami nie powoływała się na w/w dokumenty,bynajmniej.

  OdpowiedzUsuń
 23. lelek f.r.aj.e.rze skoncz na tej stronie bronic swoja ciocie

  OdpowiedzUsuń
 24. A podobno chciano przenieść szkołę podstawową do gimnazjum...?To może lepiej zrobić to odwrotnie?Przenieść gimnazjum do podstawówki a w tym czasie remontować szkołę na osiedlu?RADA MIASTA BEZRADNA!!!!!!!!!!!!!!!!I beznadziejna burmistrz!

  OdpowiedzUsuń