25 stycznia 2011

M. Wrona: To wielkie lekceważenie Rady

30 komentarzy:

 1. Adam wędrowniczek25 stycznia, 2011 03:47

  Brawo Panie Manfredzie! Piękne słowa, to jest skandal co się wyprawia w ZSOiT. Jeszcze jak tam chodziłem to czułem się jak w więzieniu... klamki z okien powyciągane, drzwi przez sprzątaczkę zamykane... Mam nadzieję, że Pan Wrona wprowadzi rządy silnej ręki w tej placówce, bo aż serce się kraje jaka NĘDZA się z tego robi... (Nędza nie chodzi o dobry poziom edukacji w tej wsi). PS. Panie Manfredzie bardzo piękny i gustowny łańcuszek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Komentarz usunięty z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem tak, nadchodzi święty czas i wreszcie ktoś zrobi z tym bajzlem porządek. tylko dlaczego ma to za nas znowu robić p. Wrona? sami nie potrafimy? Otóż nie i to jest bardzo przykre. Niestety kochane grono pedagogiczne, czas kończyć absurdy. Dzieci się nie rozmnoży, godzin nikt nie dołozy. A więc wniosek nasuwa sie oczywisty. Trudno drodzy nauczyciele, pora się przekwalifikowywać, trudno wam będzie przetrwać. Na tyle co słyszałam o p. przewodniczacym i jego profesjonaliźmie, to w szkole zostaną tylko najlepsi. Uważam, że będzie to korzystne dla dzieci. Tylko nie przeszkadzajmy tym, którzy chcą sprawy porzadkować. Bo wtedy osiedlowa szkoła upadnie do dna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że na radzie nie dyskutowano o stanie gminnej oświaty, lecz o stanie ZSOiT, rozmawiano o problemie jednej placówki w gminie. I smutne jest to, że tego problemu nie stara sie rozwiązywać Kierownik referatu oświaty, dyrektorzy tej szkoły. Niż demograficzny jest wszędzie, nie jest to więc usprawieliwienie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli mają zostać najlepsi , to bardzo dobrze, może odejdą Ci którzy potrafią przez większą cząść roku chorować, a gdzie inndziej są zdrowi do pracy.Traćą na tym tylko dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wstyd Panie dyrektorze, wstyd.

  OdpowiedzUsuń
 7. Duży bład Pana dyrektora, i znowu ZSOiT będzie be.

  OdpowiedzUsuń
 8. Psioczą na dyrektora placówki, a być może i tak zostanie dyrektorem na następne lata.

  OdpowiedzUsuń
 9. do zorientowanego. Może i zostanie dyrektorem na następną kadencję. Ktoś musi być ostatni, zgasić światło i zamknąć drzwi placówki.

  OdpowiedzUsuń
 10. @kik Zamiast przejmować się poziomem nauczania to znów największym problemem dla niektórych jest to, że problemem zajmuje się najjaśniejszy z najjaśniejszych do tego mieszkaniec Rud, przewodniczący Rady Miasta Manfred Wrona. Przykre to kochani bracia zza lasu.

  OdpowiedzUsuń
 11. A co z gimnazjum?, czy wszystkich uczniów będziecie wozić do Nędzy? ...mam się pakować?

  OdpowiedzUsuń
 12. przecież dyrektor jest z Nędzy, może on niczym Konrad Wallenrod służy swojej małej ojczyźnie. Dzięki temu więcej uczniów uczy się w tamtejszym gimnazjum, a zastępca kolaboruje?

  OdpowiedzUsuń
 13. dwa dodać dwa to cztery26 stycznia, 2011 01:11

  No tak na oświacie to się wszyscy znają i dyskutują, temat zastępczy, jak aborcja w sejmie, bo np przy głosowaniu budżetu, to trzeba się trochę wysilić żeby zrozumieć...eee tam ....straszą, zamiast policzyć.

  OdpowiedzUsuń
 14. No to Wrona pojechał bo pysze Szczepana... Ciekawe czy dalej chodzi z tak podniesioną głową co kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 15. Szczepan już szuka dojścia do p. Wrony. Rura mu zmiękła dokumentnie. Wie, że przegiął ostatecznie i bezpowrotnie. Podobno chce, by ,,pierwsza" udobruchała p. przewodniczącego. Był u niej na kolanach. Ale dziś już wiadomo, że dla niego czas minął. Miejmy nadzieję, że rozstrzygnie się to do wakacji. Ja wierze w przewodniczacego, tylko czy on wie do końca, że takie ruchy sa natychmias potrzebne i nieodzowne. Ja wierzę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jedynym rozwiązaniem jest rozwiązanie ZSOiT, a następnie połączenie Szkoły Podstawowej z Gimnazjum. Natomiast budynek SP przerobić na Urząd Miasta, tak jak to już w plotkach słychać od roku. Mnie również szkoda SP ale innego wyjścia nie widzę, by utrzymywać 2 budynki przy obecnym niżu demograficznym. A co do nauczycieli, nie pozostaje nic innego jak się przekwalifikować, czasy że praca się każdemu należała to już przeszłość, teraz przeznaczona jest dla wybranych najlepszych w każdej dziedzinie. Także Rado i Pani Burmistrz zróbcie to szybko i boleśnie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nigdy nie poślę swojego dziecka do gimnazjum, w którym są klasy ponadgimnazjalne (klasy zawodowe czy licealne)

  OdpowiedzUsuń
 18. @ Tomek Możesz wysłać do Nędzy lub do Rud, gdzie są klasy podstawowe :wink:

  OdpowiedzUsuń
 19. Dyskusja ważna,ale spóźniona o kilka lat.Nic nie pomoże,jak winni szukają bardziej winnych.Najważniejsze to ustalićwreszcie:;czy:kier.refer.edukacji ma być(bić)dla nauczycieli,czy szukać w placówkach oszczędności dla Rady Miejskiej??? A może powinna stać się obrońcą spraw oświaty,przyjacielem i "powiernicą służbowych zmartwień"? Nauczyciel-niewolnik nie podniesie poziomu edukacji i wychowania.Decydenci! Do was dwóch należy ten pierwszy ruch! I pędzić do roboty pozostałych.Ratujmy Kuźnię przed całkowitym zaoraniem!

  OdpowiedzUsuń
 20. Pani Chroboczek winą za stan oświaty obarcza rodziców, którzy korzystają z prawa wyboru szkoły (poza gminą) dla swojego dziecka Tą sytuację nazywa patologiczną. To żenujące, patologią jest to, że wiceprzewodnicząca rady w ten sposób publicznie o tych osobach.

  OdpowiedzUsuń
 21. Teraz widzicie dlaczego porządek musi zrobić p. Wrona? Słuszna jest ocena, że ta pani z referatu doprowadziła do dzisiejszej sytuacji. Przez lata udawała ślepca, a teraz błagalnie patrzy w stronę Wrony, aby ten pomógł. Dane które na sesji były podawane dotyczące generowanych zysków i strat przez poszczególne placówki oświatowe w okresie kilku ostatnich lat sa porażające. Dlaczego te dane nie były publikowane wcześniej. Cyfry pokazuja jednoznacznie, że wszędzie w naszej gminie szkoły sa dochodowe, tylko w Kuźni trzeba do nich dokładać miliony zł. To horror! panie Wrona kończ pan s tym towarzystwem, cała Kuźnia pana poprze, byle tylko to mrowisko rozkurzyć. Powodzenia życze i trzymam kciuki. Przysięgam, że złego słowa w pana stronę już nie powiem.

  OdpowiedzUsuń
 22. Skoro już takie porządki robimy w oświacie, to może zacząć od głowy, która pierwsza się zepsuła. Była nieudolnym dyrektorem, przez co zakończyła swoją "karierę" na tym stanowisku. Potem przygarnęła ją Ritka i teraz ma czelność rozliczać innych. Zwolnić W.Czogałę jako pierwszą! Potem tego pseudo dyrektorka:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Tak defacto, to degradacja tej Pani stała się za sprawą p. Wrony. To on sprawę postawił na ostrzu noża. Prawnie nie dało się inaczej, to doprowadził do likwidacji MZo, więc ta pani została kierownikiem referatu. Tak to uciekła spod noża! Mówię wam, ten gościu doskonale diagnozuje sytuację, tylko ,,mafia" nie daje za wygraną. Powiedzcie, kto temu facetowi pomaga? Nikt tylko go atakować, aby go zniszczyc, bo wtedy będzie można robić wszystko. Kiedyś słuszałam hasło - takich Wron to w gminie trzeba by było kilku. Wtedy byłby porzadek". To i tak facet jest niesamowity!

  OdpowiedzUsuń
 24. No proszę, jak się zmieniliście, a jeszcze nie tak dawno poklasiwaliście jak ogłupieni przez Cęcka plującego na 'chłoptasia spod mostu' :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 25. Przejrzyjcie wreszcie na oczy! To nie kierownik referatu oświaty przeprowadza nabór do szkoły tylko dyrektor szkoły. Również dyrektor wraz z całym gronem pedagogicznym powinien dbać o dobre imię szkoły, promować ją i stwarzać jak najlepsze warunki uczniom, aby chętnie chodzili do szkoły. Czy to raczej nie nauczyciele ZSOiT powinni zabrać się do roboty? Ile czasu poświęcają swoim uczniom oprócz tych płatnych 45 minut na lekcji? Zawód nauczyciela to ten z rodzaju powołań, trzeba chcieć i umieć się poświęcić uczniom, nie tylko za pensję. Poprostu brak nam nauczycieli z powołania. Z artykułu nie można wywnioskować, że kierownik referatu oświaty kogoś rozlicza. Wyraźnie pisze w artykule, że przedstawia stan gminnej oświaty i raczej podejrzewam, że chodzi o informację o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny, która jest wymagana ustawą o systemie oświaty (art. 5a, ust.4), a to nie jest rozliczenie kogokolwiek tylko fakty.Do "grażyny": szkoły nie są dochodowe, utrzymuje je gmina, która otrzymuje na szkoły subwencję oświatową. Dochodowe to mogą być prywatne.

  OdpowiedzUsuń
 26. Do "słaboczytających wazeliniarzy""! Jak się chce dyskutować ,to trzeba najpierw uważnie przeczytać cały artykół.Dyskusję rozpoczęli nowi radni ppKasprzyk i Skórka.Pan Wrona jest tylko dobrym przew. Rady Miejskiej>Nie róbcie z NIego specjalisty od wszystkiego albo "męża opatrznościowego oświaty w Kuźni".Ani tej ani żadnej szkoły nie uleczy nikt w ciągu 1-2 lat. Jak to zrobić ,musimy pomyśleć wszyscy; nauczyc. z rozumnym dyr. rodzice i dziadkowie(bez sklerozy),burmistrz,kilku radnych oraz rozsądni uczniowie.Pytanie: Kto z dyrektorów już zmądrzał ,słuchając obrad jakiejkolwiek sesji Rady? Nawet Naszej Rady Miejskiej?

  OdpowiedzUsuń
 27. Wielki pokłon dla poprzedniej Rady i Pana Przewodniczącego. Prawdą jest, że oni dbali o szkoły. Dzięki temu mamy szkołe w Budziskach. Chociaż dzieci ubywało, to nauczyciele mają pracę i nie musieliśmy zwalniać sprzątaczek i obsługi. No i w klasach mamy mało dzieci. To jest wielki sukces. Nigdy Radni nie liczyli pieniędzy i nie żałowali na remonty i budowę hali. Zawsze popierali i bronili dyrektorów. A teraz przyszli nowi i już chcą oszczędzać na dzieciach i to na dzieciach z Kuźni. Pewnie marzy im się większa dieta i sala posiedzeń jak w powiecie za szklanymi drzwiami, bo po co im ta nasza podstawówka? Ale nasz Pan Przewodniczący na szczęście się nie zmienił.javascript:insertext(%20':smile:',%2 0'short'%20);

  OdpowiedzUsuń
 28. Ktoś się podszywa pode mnie jako "antywa zelina cd," To b. brzydko!Dajesz dowód, Autorze (Autorko),że nie czytasz uważnie.Pokaż,gdzie w tym artykule jest, że nowi radni chcą oszczędzać na dzieciach.Podpisuj się swoim nickiem. Z wazeliniarą i zaślepionym umysłem nie może być twórczej dyskusji.Każdej władzy trzeba pomóc,choćby przez swoje obywatelskie opinie.Najlepiej jest,jak trzymamy się tematu! Pozdrawiam! Antywazelina

  OdpowiedzUsuń
 29. Dyskurs w sprawie Kuźniańskiej edukacji prowadzi p.Wrona. Zaczyna gromko,że dyrektor szkoły nie zjawił się przed jego obliczem.Ja grzmię,że podobne grzechy popełnia też p.Wrona.Nie pokazał się na zebraniach przedwyborczych w Kuźni.Jest tak wielki,że już nic nie musi. Niech uważa nieszczęsny dyrektor szkoły,bo wygląda na to,że p.Wrona już wie,kto go zastąpi. Naiwnych w Kuźni trzeba by jakoś zlikwidować,a przynajmniej uwzględnić w programach edukacyjnych nauczanie jak nie być naiwnym

  OdpowiedzUsuń
 30. A ja zgadzam się z panem Brześniowskim.A pani Wierzchowska?Ciekaw jestem do jakiej szkoły i gdzie zapisze jej dziecko.Bo łatwo się mówi,ale dobra kadra pedagogiczna to nie jest jeszcze wszystko.A patologią nie jest to że rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej,patologie pani Sabino coraz częściej mają miejsce w naszych szkołach.Szkoda tylko,że ta nasza kadra pedagogiczna sobie z nimi nie radzi..i może tu jest problem i powód dla rodzica by zapisać dziecko do szkoły poza Kuźnią.

  OdpowiedzUsuń