25 stycznia 2011

Co dalej z Rafametem?

Instytucja jest wiodącym akcjonariuszem przedsiębiorstwa – ma ponad  2 mln, czyli 46,7 proc. jego akcji. Kapitalizacja całej spółki to ok. 82 mln zł, czyli kilka milionów mniej niż jej wartość księgowa. – Agencja określa w tej chwili sposób wyjścia ze spółki – mówi Roma Sarzyńska-Przeciechowska, rzeczniczka ARP. Ze względu na obowiązujące przepisy, potencjalny inwestor, aby kupić akcje, musiałby ogłosić wezwanie na co najmniej 66 proc. Rafametu.

Jak się dowiedzieliśmy, kupnem walorów jest zainteresowany Krzysztof Jędrzejewski, kontrolujący 30,5 proc. akcji Rafametu. Zgodnie z przepisami, aby to zrobić, musiałby ogłosić wezwanie na 100 proc. akcji Rafametu. – Już wcześniej deklarowałem chęć odkupienia od ARP jej pakietu. Wciąż jestem zainteresowany, ale o tym, czy dojdzie do transakcji, zadecyduje konstrukcja oferty i, rzecz jasna, cena – mówi nam Jędrzejewski. – Obecna wycena jest, patrząc przez pryzmat wyników spółki, niezbyt atrakcyjna, ale biorąc pod uwagę jej potencjał i aktywa – adekwatna – ocenia.

Po trzech kwartałach 2010 r. zakład z Kuźni Raciborskiej miał 61,6 mln zł obrotów i nieco ponad 800 tys. zł zysku netto. Jędrzejewski podkreśla, że ma pomysł na to, jak poprawić sytuację spółki, nie chce jednak zdradzać szczegółów. Dodaje, że w grę na pewno nie wchodzi fuzja z Kopeksem, w którym ma ponad 60,4 proc. udziałów.

O takim scenariuszu mówiło się przed rokiem, kiedy inwestor kupił spory pakiet akcji Rafametu. Sprzedającym był wtedy Zbigniew Jakubas. Ten w rozmowie z „Parkietem” stwierdził, że nie ma zamiaru ponownie stać się akcjonariuszem spółki.

20 komentarzy:

 1. Niech kupuje Jędrzejewski ,zrobi porządek w zakładzie .On zarobi i pracownikom się może polepszy,tym solidnie pracującym,a obiboki i udawacze pracujących ,albo się wezmą za robotę ,albo na ZIELONĄ TRAWKĘ.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwiazki poza zakład !!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Może jak będzie prywaciarz tym rządził to zacznął lepiej płacić bo jak narazie kupa totalna

  OdpowiedzUsuń
 4. niech weźmie to prywaciasz to wtedy zobaczą jak się pracuje a nie wali w ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę że to jedyne rozwiązanie problemu. Niech Pan Jędrzejewski kupi te udziały i zrobi porządek. Myślę że zacznie od biurowca, bo firmy prywatne różnią się zasadniczo od "starych państwowych" jak Rafamet. Nie uważam że osoby które tam pracują nic nie robią, ale uważam że jest ich za dużo i nie zawsze mają taka wiedze jak powinny mieć na swoich stanowiskach. Myślę też że "dede" ma trochę racji, szczególnie chodzi o osoby które przyjeły się z 15 lat temu i myślą że to oni robią łaskę Rafametowi że tam pracują. Fakt jest faktem że każdy kombinuje jak może i jak ma okazje zrobić jakąś lewizne to dlaczego nie, skoro pensja jaka jest każdy wie... Jak będzie dobra robota i zbyt na nią to będzie i dobra pensja, a wtedy nikt kombinować i narażać się nie będzie. Osobiście jestem za prywatyzacją Rafametu, czy to przez Pana Jędrzejewskiego, jak i każdego innego który ma pieniądze i pomysły. Bo w tej sytuacji jaką mamy teraz to tylko kwestia czasu jak to wszystko kiedyś padnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Może wreszcie Rafamet będzie naprawdę dobrze zrestrukturyzowany,bo to co było dotychczas to paranoja ,zawsze zwalniało się jakąś sprzątaczkę lub pracowników fizycznych , a duża grupa ludzi z układami pracuje w biurowcu i różnych przybudówkach za całkiem niezłe pieniądze.A ta ich praca daje takie efekty dla zakładu co kot napłakał,Myślę,że nowy właściciel uporządkuje to.

  OdpowiedzUsuń
 7. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale cisza a tak ciekawie się zapowiadało?!!

  OdpowiedzUsuń
 12. jutro ma być zimno.

  OdpowiedzUsuń
 13. czy ktoś wie o podwyżkach zarobków,ale dla wszystkich,którzy nie podpadają, nie tylko dla wybrańców.

  OdpowiedzUsuń
 14. Z tego co wiem to nie zapowiadają się podwyżki, a źródło mam raczej pewne. Choć pewnie WYBRAŃCE (czyt. dziobaki) dostaną... :angry:

  OdpowiedzUsuń
 15. BĘDĄC NA MIEJSCU PANA JĘDRZEJEWSKIEGO ROZP........ BYM TE STADO PREZESÓW I KIEROWNIKÓW OCZYWIŚCIE ZWIĄZKI ZA BRAMĘ CIEKAWE KTO BĘDZIE TE STADO NIEROBÓW UTRZYMYWAŁ.

  OdpowiedzUsuń
 16. Myślałem ,że to co ktoś napisał o Odważnym to brednie ,ale on jest jeszcze głupszy!

  OdpowiedzUsuń
 17. Widziałem nie raz usunięte komentarze z powodu naruszenia regulaminu, lecz nie widziałem nic złego w komentarzach PRACOWNIKA, LOLIKA, KŚ!!!!!!!!! Więc rozumie że administrator tego forum jest bardzo ścisle związany z kierownictwem Naszego Kochanego Zakładu! Rozumie że przekleństwa, chamstwo nie powinno się znajdowac na forum ale nie widzę nic złego w pisaniu prawdy na ogólnodostępnym forum!! Więc jeśli masz usuwać komentarze które mówią prawdę, lepiej zacznij zajmować się czym innym np. zostań dziennikarzem w Egipcie lub Białorusi. Jeśli sie ze mną nie zgadzasz to uśuń moje wypowiedzi a ja usunę tą stronę z moich ulubionych! Moim zdaniem - porażka!

  OdpowiedzUsuń
 18. Zdzich ma rację jeżeli się prawdę pisze to nie możecie usuwać takich komentarzy

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie wnikamy w to, czy w komentarzu zawarta jest prawda o kimś czy też nie. Usunięte komentarze zawierały pomówienia w stosunku do konkretnej osoby, co było naruszeniem dóbr osobistych. Dla jasności sytuacji, przypominamy brzmienie podpunktu "d" naszego regulaminu: "Usuwane będą te komentarze, które zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu Cywilnego)".

  OdpowiedzUsuń
 20. nie no jasne na pewno nie można imiennie oskarżać na forum.nie miałem akurat okazji przeczytać tych usuniętych komentarzy a wystarczyłoby napisać np że pan J.F jest niezłym czopkiem i w ten oto sposób niema podstaw ażeby mnie za coś w tym momencie ukarać

  OdpowiedzUsuń