31 grudnia 2014

Od nowego roku gminne ośrodki zdrowia nieczynne do odwołania!

Konflikt na linii Porozumienie Zielonogórskie-Ministerstwo Zdrowia negatywnie odbija się również na naszych gminnych placówkach zdrowotnych...

W związku z trwającym konfliktem między lekarzami Porozumienia Zielonogórskiego a Ministrem Zdrowia, a także w związku z groźbą niepodpisania kontraktów na udzielania świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej z Narodowym Funduszem Zdrowia w roku 2015, Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego "Amicus-Med" poinformował pacjentów placówek w gminie Kuźnia Raciborska, że przychodnie będą nieczynne od 1 stycznia 2015 roku do odwołania. 

W informacji skierowanej do pacjentów czytamy:

W tej sytuacji, w celu uzyskania pomocy lekarskiej, należy udać się do placówek służby zdrowia, których listę posiada Oddział NFZ w Katowicach, tel. (32) 735-17-60, (32) 735-19-00.

Szczegółowych informacji dotyczących zaistniałej sytuacji udzielają:
Minister Zdrowia - tel. (22) 634-93-26 lub (22) 634-96-00,
Prezes NFZ - tel. (22) 572-60-13 lub (22) 572-60-00
Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego NFZ – tel. (32) 735-18-70 lub (32) 735-18-80

LISTA PLACÓWEK, KTÓRE W POBLIŻU UDZIELAJĄ ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH W RAMACH UMOWY Z NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA

RACIBÓRZ, UL. OCICKA 51 A OPIEKA CAŁODOBOWA
TEL. (32) 415-48-30

OŚRODEK ZDROWIA W NĘDZY, UL. KOPERNIKA 10
TEL. (32) 410-20-23

WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W RYBNIKU, UL. ENERGETYKOW 46
TEL. (32) 429-12-51

49 komentarzy:

 1. No i mamy noworoczną tradycje!

  OdpowiedzUsuń
 2. a może by tak - skoro nie chcą leczyć, wypowiedzieć im umowę na wynajem za grosze gminnego budynku i zatrudnić lekarzy, którzy nie będą robić łaski...

  OdpowiedzUsuń
 3. No to pięknie zapowiada sie Nowy Rok.Powinni ich zwolnić i zatrudnić nowych lekarzy co nie będą robić łaski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo, najlepiej Arłukowicza albo samą Kopaczową !

   Usuń
  2. Może ty sie załapiesz jako psychiatra.

   Usuń
 4. Panie burmistrzu Macha ! może pan coś zmieni w temacie kuźniańskiej służby zdrowia? pora już zrobić porządek z tym badziewiem !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwolnic wszystkich !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wywalic wszystkich !! skoro chodzi tylko o kase , a zaczac od tej pseudo dermatolog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Burmistrzu. Szybko nadszedł czas próby dla Pana.Jest Pan synem lekarza i wie Pan od ś. p. Mamy że pacjent był dla niej najważniejszy . Czy Pan potrafi powiedzieć stop i wypowiedzieć umowę o najem z Amicus i z dr. Głowskim czy też szybko Pan straci zaufanie u wyborców i będzie Pan popierał kosztem pacjentów prywatę "sz. panisk" lekarzy!!!Warto śledzić Pana zachowanie i sprawdzać Pana słowa "Czas na zmiany".

   Usuń
 7. Jak burmistrz ma zwolnić wszystkich i zrobić porządek skoro w przychodni pracuje 1/3 radnych które weszły do Rady Miejskiej z komitetu Pawła Machy: ,,Czas na zmiany"? Chcieliście zmian? No to o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 8. To nie Burmistrz podpisuje deklaracje u Lekarza tylko pacjent.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale o co wy burmistrza prosicie . czas na zmiany to zmiany nadeszły ośrodek zamkniety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to Burmistrz kazał zamykać przychodnie.Miej pretensje do kierownika przychodni.Nie pisz głupot.Troche logiki.

   Usuń
  2. Oj ty tępy narodzie ! jak się się nie pojmuje kwestii finansowania służby zdrowia, to i głupoty się wypisuje !

   Usuń
 10. No i mamy zmiany. nadszedł już ten czas. najpierw zamkniemy ośrodki, a potem inne instytucje i cały urząd. Panie kapitanie pora zakasać rękawy, bo naród zapuka do pana gabinetu i postawi niewygodne pytania. Ciekawe, co pan teraz obieca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisz za Siebie nie za wszystkich.Jak już to jeden ośrodek.A inne instytucje to nie burmistrza sprawa.Najpierw pomyśl zanim coś napiszesz bez sensu.

   Usuń
 11. no to Panie kapitanie , okret tonie ... zaloga sie najadla juz ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ma burmistrz wspólnego z NFZ.Ogarnij sie i pomyśl troche.

   Usuń
 12. Pacjent, moja kieszeń,moralność i etyka zawodowa??? Ciekawe,że 70 procent lekarzy w Polsce nie ma tutaj problemmmmmmmmmow! W naszej Gminie mają!!! Poczekajmy do jutra , do godz. *.)) 8.00 A są u nas jeszcze jakieś związki zawodowe w Gminie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz tyle informacji co podaje TVN i Gazeta Wyborcza, Jak możesz powiedzieć że lekarze nie mają problemu skoro miesiącami się czeka na wizytę u specjalisty ! Co za obłudna !!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 13. 70 procent lekarzy w Polsce może wyżyć z dotychczasowych zaróbków. Nasi w Gminie nie mogą? Nie próbujcie nam wmawiać,że
  nie o wasze zarobki tu idzie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ludzie tu chodzi o kontrakt z NFZ a nie o ich zarobki. Jeśli podpiszą za mały kontrakt nie będą mogli przyjąć większości pacjentów lub będą mogli przyjmować tylko przez np. 2 miesiące bo na tyle pozwoli zaproponowany im kontrakt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie opowiadaj głupot !!! większości odpowiada proponowany kontrakt, a leniom i pazernym na kasę nie...byle jaki lekarz za żadne pieniądze nie będzie dobry, a w Kuźni było byle jak i trzeba to zmienić.

   Usuń
  2. No , wreszcie ktoś myślący odpisuje, pewnie Haziaj. Szacuneczek.

   Usuń
  3. Nie każda placówka dostaje taki sam kontrakt. Poczytaj na ten temat a później się wypowiadaj. W niektórych placówkach ludzie stracili pracę ze względu na zbyt mały kontrakt i polowa pacjentów nie została przyjęta

   Usuń
 15. A czyim ty jesteś rzecznikiem? Mataczysz jak prezes Por Ziel. Kto płaci i z czyich pieniędzy naszym lekarzom? Zielona Góra? O pacjenta dba się dziś,a nie filozofuje,co będzie z jego zdrowiem za osiem czy 10 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy tylko w Kuźni są lekarze?Filozof za dyche.

   Usuń
  2. w Kuźni nie ma żadnych lekarzy - jest tylko lekarka i znachor.

   Usuń
  3. To o co ten szum?

   Usuń
  4. DO ANONIMA Z 21.03 : Przeczytaj jeszcze raz swój wpis, w którym zaprzeczasz swoim myśleniem. Ha,Ha,Ha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Ten twój tok myślenia jest nijaki !

   Usuń
 16. Czy zastosowali samozwolnienie! To tak jakbym powiedział szefowi: Nie mam podwyżki - nie pracuję od jutra. Co robi szef? Zatrudnia kogoś innego kto za tą samą pensję będzie pracował z pocałowaniem ręki. Proponuję pojechać busem po lekarzy UKRAINCÓW - oni z pewnością wezmą nasz kuźnieński ośrodek zdrowia i za połowę aktualnej stawki będą w ośrodku siedzieć 24 h/dobę.

  OdpowiedzUsuń
 17. To nie jest lekarzy prywatny budynek, żeby takie rzeczy Kuźniczanom robić. Wypowiedzieć umowy i zatrudnić nowych lekarzy choćby z Ukrainy. To niedorzeczne co zrobił pan dyrektor przychodni.

  OdpowiedzUsuń
 18. Polska przyjazna rodzinom i dzieciom . Kpina jakaś :(

  OdpowiedzUsuń
 19. Co prawda juz nie mieszkam w Kuźni, ale skoro są takie problemy, z właścicielem ośrodka, to może zadzwoncie Państwo do Rzecznika Praw Pacjenta, odechce się właścicielowi ośrodka "rolowania ludzi"..

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak to jest,że według informacji NFZ,w Powiecie Raciborskim,tylko w gminie Kuźnia Raciborska i Krzanowice nie podpisano umowy.Czy lekarze w pozostałych gminach,gorzej dbają o interesy pacjentów.

  OdpowiedzUsuń
 21. Właśnie w tych gminach lekarze dbają o Pacjentów! U nas o własne Portfele! Jest wielu w kraju "wiernych Zielonej górze",którzy nadal protestują,ale nie zamknęli drzwi przed pacjentami. I tak można.Ale nie u nas.Może ktoś ma wolną skarbonkę,niech pożyczy. Postawmy ją na ulicy z napisem odpowiednim. Ludzie się zrzucą po parę groszy na naszych "ubogih".Póki co, nie ma jeszcze przymusu pracy w służbie zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 22. No to nasz burmistrz wywali na ryj dyr. Głowskiego i nie ma tu dużego pola manewru.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 24. Teoretycznie to oni sa juz zwolnieni. Miejmy nadzieje ze nie podpisza umowy z NFZ i bedzie po klopocie

  OdpowiedzUsuń
 25. A ja czekam kiedy w końcu burmistrz i nasza kochana rada ruszą dupy i coś w tej sytuacji zrobią.Rozumiem ,że ośrodek zdrowia jest wynajęty przez doktora,ale jest jeszcze pusta szkoła podstawowa i choć na już mógłby tam przyjmować inny lekarz.A tym,którym praca w ośrodku nie odpowiada to niech znajdą inną.

  OdpowiedzUsuń
 26. "W zdrowiu czy w chorobie jesteśmy przy Tobie" http://amicus-med.pl/

  OdpowiedzUsuń
 27. Nawet jak chcą pracować to nie mają gdzie bo ośrodek zamknięty.

  OdpowiedzUsuń
 28. http://www.wykop.pl/ramka/2313408/lekarze-chca-od-pacjentow-oplat-za-wejscie-do-przychodni/

  OdpowiedzUsuń
 29. "W zdrowiu czy w chorobie jesteśmy przy Tobie" ( amicus-med.pl)

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja trochę w obronie,pracujących lekarzy,to nie Oni zdecydowali o tym,że nie będą przyjmować pacjentów,a właściciele przychodni,w której są zatrudnieni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właścicielem przychodni jest gmina a dyrektorem wiadomo kto. Sam na pewno nie podejmował decyzji :(

   Usuń
 31. Gmina jest właścicielem budynku, który wynajmuje firmie Amicus-Med. A firma jak to firma, ma kontrakt z NFZ to leczy "za darmo", jak nie podpiszą, to będziemy pewnie płacić...

  OdpowiedzUsuń
 32. Proszę o cierpliwość oraz śledzenie ogłoszeń na tym portalu oraz innych.PM

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja tylko nie rozumiem dlaczego pan doktor się nie wypowie i dlaczego do tej pory nie wyjaśnił mieszkańcom Kuźni co chce w ten sposób osiągnąć oraz czy aby na pewno działa w interesie pacjentów gminy Kuźnia????

  OdpowiedzUsuń