05 października 2010

Odkrywamy talenty

Kuźniańska „podstawówka”, mogąca poszczycić się rozbudzeniem wielu talentów artystycznych, sportowych i naukowych,  już we wrześniu odpowiedziała na znakomitą  idee Ministerstwa. Uczniowie,  pod okiem nauczycieli, przygotowali szkolną edycję popularnego programu „Mam talent”. Podobnie jak u „dorosłego brata” były eliminacje i finał, wielkie emocje i próby, uśmiech i łzy… W konkursie wystąpili uczniowie prezentując swoje talenty wokalne, taneczne i teatralne. Rywalizacja wśród młodych artystów nie niosła cienia tremy. Wszak większość z nich zaprawionych jest w bojach w najróżniejszych festiwalach i przeglądach. Finał konkursu miał miejsce 30 września, podczas szkolnych obchodów Dnia Chłopca. Zwyciężczynią finału została Justyna Mikunda, której brawurowe wykonanie piosenki Black or White, z repertuaru Michaela Jacksona, porwało małych i dorosłych widzów. II miejsce zdobyła Amanda Stęmpniak, a III - przypadło Emilii Murawskiej.

Image and video hosting by TinyPic


Fot. Laureatki konkursu


Image and video hosting by TinyPic

Fot. Zwyciężczyni konkursu Justyna Mikunda


Aktualnie uczniowie Szkoły Podstawowej, pod okiem swych opiekunów, przygotowują się do kilku prestiżowych konkursów i przeglądów. Szkoła  będzie również współorganizatorem  konkursu mającego wychwycić i wypromować  talenty humanistyczne z terenu całej ziemi raciborskiej.

Nie jest tajemnicą, że wiele talentów narodziło się w tzw. Polsce powiatowej. Wielkim zadaniem jest pilnie obserwować młodych, wesprzeć ich i przekonać, że warto inwestować w siebie.  Ich droga na dobre uczelnie, wielkie stadiony czy sceny, rozpoczynać musi się i być pielęgnowana właśnie w kuźniańskich szkołach. Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepsza - pisał Paolo Coelho.

1 komentarz: