17 lipca 2010

Rewelacyjna Nieobozowa Akcja Letnia zakończona

Przez trzy tygodnie - od 28 czerwca do 16 lipca - dzieci, które nie wyjechały poza miasto, mogły aktywnie spędzać wolny czas pod okiem wychowawców kuźniańskich placówek oświatowych oraz opiekunów-wolontariuszy, którzy włączyli się w Nieobozową Akcję Letnią. Organizatorem tegorocznego przedsięwzięcia był Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka, kuźniański oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiego - koło w Kuźni.

Image and video hosting by tylkokuznia.info


W akcji wzięło udział w sumie 67 osób. Każdego dnia w zabawach przygotowanych przez organizatorów uczestniczyło średnio 40-50 młodych kuźnian od przedszkolaka po ucznia gimnazjum. Zajęcia rozpoczynały się o godz. 10:00, a kończyły o 14:00 - łącznie cztery godziny dobrej zabawy i pożytecznie spędzonego czasu. Fundusze na organizację akcji pochodziły z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz z drobnych dopłat rodziców, których dzieci uczestniczyły w tym przedsięwzięciu.

Image and video hosting by tylkokuznia.info


- Każdego dnia na uczestników czekały rozmaite atrakcje: były konkursy wiedzy o mieście, sprawnościowo-sportowe, festiwal piosenki letniej, wybór Miss i Mistera NAL 2010, pogadanki na temat bezpieczeństwa nad wodą czy w lesie, nauka pływania, konkursy plastyczne (m. in. bukiet kwiatów i owoców) oraz wycieczki do rybnickiego Dinoparku, czy parku leśnego w Rogowie - wylicza szereg imprez towarzyszących akcji koordynator NAL hm. Romana Serafin.

Image and video hosting by tylkokuznia.info


Przedsięwzięcie nie miałoby takiego wymiaru, gdyby nie pomoc wielu ludzi czy instytucji, którzy niejednokrotnie bezinteresownie włączali się w organizację akcji. Dużego wsparcia udzieliły m. in. wolontariuszki Krystyna i Sylwia Niemiec oraz Zofia i Zbigniew Wawrzykowscy - właściciele ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik", na którym dzieci mogły miło i sympatycznie spędzać wolny czas, a także Kazimierz Szczepanik - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, który na czas niesprzyjającej aury udostępniał dzieciom szkolną świetlicę.

Image and video hosting by tylkokuznia.info


Ostatni dzień akcji sprowadził się również do wręczenia podziękowań dla współorganizatorów całego przedsięwzięcia oraz nagrodzenia uczestników, którzy brali udział w konkursach realizowanych w ramach Nieobozowej Akcji Letniej. Gadżety promujące gminę Kuźnia Raciborska (foldery, mapki i koszulki) powędrowały do Agaty Kocjan, Amandy Stęmpniak, Mai Ufniarz i Julii Gąski - uczestniczek konkursu wiedzy o Kuźni Raciborskiej, przygotowanego przez działaczy z TMZR. Z kolei rakiety tenisowe, akcesoria wodne, portmonetki i notesy wręczono pozostałym konkursowiczom, w tym m. in. Paulince Serafin i Sebastianowi Janikowi (Miss i Mister NAL w grupie młodszej) oraz Natalii Tul i Krystianowi Jurusikowi (Miss i Mister w grupie starszej).

Image and video hosting by tylkokuznia.info


Przebieg tegorocznej Nieobozowej Akcji Letniej organizatorzy oceniają bardzo dobrze. Pozytywne opinie napływały również od samych rodziców, którzy niejednokrotnie dziękowali pomysłodawcom na forum internetowym portalu www.tylkokuznia.info za to, że ich pociechy mogły aktywnie spędzać wolny czas, posiadały fachową opiekę i, że nie musiały pierwszych dni wakacji przesiadywać przed monitorem komputera.

Artykuł zaczerpnięto z www.raciborz.com.pl

Więcej zdjęć - Kliknij tutaj

6 komentarzy:

 1. rodzic małego chłopca18 lipca, 2010 01:22

  Dziękuję za miło i aktywnie spędzony czas przez moje dziecko, które się nie nudziło i dużo się nauczyło m.in. szanować cudzą własność , współpracować w grupie i nie zapominać mówić dziękuję, proszę, przepraszam-

  OdpowiedzUsuń
 2. widze ze piwo lało sie strumieniami .....

  OdpowiedzUsuń
 3. ks. proboszcz znamy twoje ip oraz adres . Jeszcze jeden głupi komentarz i będziesz miał wielkie problemy gówniarzu

  OdpowiedzUsuń
 4. do policja to podaj mój nr ip i adres ... :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedyny normalny02 czerwca, 2012 05:11

  jakie kretyny podają się za policje i tak jak kolega krytyk powiedział żebyś podał i co ? zamurowało idioto ? ip i adresu poza tym nie podasz kretynie sprawdzałem :wassat:

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedyny normalny02 czerwca, 2012 05:13

  i jakbyś wiedział policja nie może udzielać się w ten sposób xd więc przestań pisać bajki kretynie

  OdpowiedzUsuń