13 czerwca 2024

Kierunek: "Wodnik". MOKSiR podał datę rozpoczęcia sezonu kapielowego

22 czerwca (sobota), to dzień, w którym administrowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji ośrodek wodno-rekreacyjny "Wodnik" znajdujący się przy ul. Brzozowej w Kuźni Raciborskiej otworzy swoje bramy dla chcących zażyć słońca i kąpieli.


- Ośrodek wodno-rekreacyjny "Wodnik" - jak informuje Kuźnia Kultury - położony jest w malowniczej scenerii lasów raciborskich. Miejsce to wyróżnia czysta, piaszczysta plaża, wyznaczone są kąpieliska dla dzieci, jak również dla osób pływających. - Można tu wypożyczyć rowerki wodne, kajaki, deski i oddać się relaksowi w przepięknych okolicznościach przyrody. Nad bezpieczeństwem czuwają na co dzień wykwalifikowani ratownicy WOPR-u. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do siatkówki plażowej oraz pole namiotowe. Dla osób korzystających z pola namiotowego gwarantowana nocna ochrona, jak również pomoc w zorganizowaniu wieczornych atrakcji, takich jak grill, ognisko, muzyka - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez administratora w mediach społecznościowych.


- Dla osób nocujących pod namiotem - kontynuuje MOKSiR - parking na terenie ośrodka gratis. Obiekt dysponuje także placem zabaw, na którego wyposażeniu są między innymi huśtawki, gniazdo bocianie, hamaki oraz sprężynkowe zwierzaki. Dla tych co zgłodnieją czeka na plaży bar "Nad Rudą", w którym oprócz pysznych lodów można zjeść coś smakowitego i odprężyć się w doborowym towarzystwie.

Od 22 czerwca kąpielisko czynne będzie w godzinach 9:00-19:00. Od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

Pole namiotowe, organizacja ogniska / grillowania wymaga wcześniejszej rezerwacji. W weekendy dyskoteki, koncerty, kina plenerowe, rozgrywki siatkówki plażowej... Atrakcji bez liku! - głosi kuźniański dom kultury.

Bilet wstępu to jedyne 5 zł dzieci / 10 zł dorośli. Dla dzieci z Gminy Kuźnia Raciborska od poniedziałku do piątku wstęp 3 zł.

Jest również możliwość zakupu biletu weekendowego od piątku do niedzieli w cenie 10 zł dzieci / 25 zł dorośli.

Koszt wynajęcia pola namiotowego: 40 zł od osoby.

Masz pytanie? Chcesz zarezerwować miejsce na polu namiotowych? Zadzwoń: +48571397644.

- Pozwól się oczarować. Czysta woda, plaża, spokój, bliskość natury... "Wodnik" to wyjątkowe miejsce - kończy administrator obiektu.

oprac. BK; fot. MOKSiR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz