27 kwietnia 2024

Projekty "Aktywny Orlik" i "Aktywny Weekend" z ministerialnym dofinansowaniem

W środę, 24 kwietnia ogłoszono wyniki rekrutacji do Programu "Aktywna Szkoła". Gmina Kuźnia Raciborska we współpracy z dyrektorami szkół podstawowych złożyła trzy wnioski.


Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej aplikowała o 50 godzin zajęć w każdym miesiącu trwania projektu. Zajęcia realizowane będą na Orliku przy szkole. W ramach projektu "Aktywny Orlik" aplikowano o 30 godzin zajęć sportowych (piłka ręczna, tenis stołowy, piłka nożna) w każdym miesiącu trwania projektu. Zajęcia realizowane będą w weekendy na hali sportowej.

Z kolei Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach aplikowała w programie "Aktywny Weekend" o 50 godzin zajęć w każdym miesiącu trwania projektu. Zajęcia realizowane będą na boisku przy szkole. Wszystkie trzy wnioski otrzymały dofinansowanie z Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zajęcia ruszą już w maju i będą odbywały się także w czasie wakacji. - Zapraszamy do udziału. Trenerzy czekają. Szczegóły harmonogram zajęć opublikujemy po podpisaniu porozumienia między gminą a ministerstwem - informuje kuźniański ratusz.

źródło: UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz