07 marca 2024

Kiedyś zajazd "Pod Dębem", wkrótce "Rudy Las". W nowym obiekcie pracę znajdzie 50 osób

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w Rudach, w miejscu, gdzie jeszcze parę lat temu stał zajazd "Pod Dębem", trwa budowa okazałego rozmiaru obiektu gastronomiczno-hotelarskiego pn. "Rudy Las". Zatrudnienie znajdzie tu 50 osób.


Jak czytamy w informacji zamieszczonej na stronie kuźniańskiego ratusza, Gmina Kuźnia Raciborska ściśle współpracuje z inwestorem, przygotowując połączenie tego kompleksu z Zabytkową Stacją Kolei Wąskotorowej. Stanie na niej szeroki tor z pełnym pociągiem ("duży" parowóz oraz wagony). Będzie to kolejna atrakcja rudzkiej kolejki. Planowane jest także powstanie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Dworcowej łączącej Rybnik z Rudami.

W nowym obiekcie znajdzie się nie tylko hotel i restauracja, ale także sale bankietowe, konferencyjne oraz przystań dla miłośników rowerów i kajaków. Hotel będzie dysponował miejscami noclegowymi dla około 100 osób, strefą SPA, basenem oraz siłownią. Z hotelem SPA Laskowo oraz miejscami w Domu Pielgrzyma, nowy obiekt będzie stanowił uzupełnienie bazy noclegowej w tym rejonie. 

O szczegółach mówią przedstawiciele inwestora:

- Otwarcie "Rudego Lasu" planowane jest na trzeci kwartał 2024 roku. Obecnie inwestorzy nawiązują współpracę z lokalnymi firmami działającymi w branży eventowej. Zgłoszenia zainteresowanych partnerów przyjmowane są mailowo: kontakt@rudylas.pl bądź telefonicznie pod numerem +48 601 800 150.

Jak będzie wyglądał "Rudy Las"?

Część restauracyjna "Rudego Lasu" budowana jest w stylu nowoczesnej stodoły. Przestronne wnętrza sal wykończone zostaną w stylu, który pozwoli klientom projektować eventy na miarę własnego gustu i upodobań. Z kolei sama restauracja będzie "czarnym sercem" "Rudego Lasu" utrzymanym w stylu eklektycznym.

- Bardzo dużą wagę przywiązujemy do detali. Dbamy o każdy, najdrobniejszy szczegół. Dzięki temu mogę dziś śmiało powiedzieć, że "Rudy Las" będzie wyjątkowy. To nowoczesny obiekt nawiązujący do naturalnego otoczenia rudzkich lasów - zapewnia Magdalena Moczała, prezes spółki DMS, budującej obiekt.

"Rudy Las" będzie miejscem organizacji uroczystości zarówno rodzinnych, jak i biznesowych

- Budujemy jedną z największych sal bankietowych na Śląsku z możliwością organizacji imprezy dla 450 osób. Będą też dwie mniejsze dla kilkunastu osób. Nie zabraknie klimatycznych miejsc do organizacji ślubu w plenerze, konferencji biznesowych czy też innych wydarzeń - mówi inwestor.

Obiekt został zaprojektowany tak, by optymalnie wpisywał się w otoczenie, eksponując jego naturalne walory. - Inwestycja realizowana jest dwutorowo. Restauracja wraz z salami bankietowymi jest na etapie prac wykończeniowych. Postęp robót w hotelu oceniam na stan surowy zamknięty. To oczywiście w niczym nie przeszkadza, bo z założenia najpierw udostępnimy klientom restaurację z salami bankietowymi i konferencyjnymi, a następnie hotel - tłumaczy prezes firmy DMS Arkadiusz Mieszczanin.

źródło: UM Kuźnia Raciborska; fot. inwestor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz