11 lutego 2024

Marcin Fischer stracił stanowisko nadleśniczego w Rudach. Znamy następcę

W piątek, 9 lutego Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach poinformowała o zmianach kadrowych w podległych sobie jednostkach. Jedną z nich jest odwołanie z funkcji nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskie Marcina Fischera.


To kolejna zmiana, jak w przeciągu kilku tygodni dotknęła Lasy Państwowe. Zaczęło się od odwołania Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Józefa Kubicy, którego zastąpił Witold Koss. Ten z kolei dokonał zmian w Regionalnych Dyrekcjach LP. W oddziale katowickim ze stanowiskiem szefa pożegnał się Damian Sieber. Na jego miejsce - o czym niedawno informowaliśmy - został powołany były nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie Robert Pabian.

Nadleśniczy Marcin Fischer podczas przekazania kuźniańskiej komendzie policji toyoty hilux, która była na wyposażeniu rudzkiego nadleśnictwa (11 października 2023 r.)

Po reformie, jaka dokonała się na stanowisku kierowniczym w Katowicach, można się było spodziewać kolejnych zmian, które właśnie stały się faktem.

Z informacji zamieszczonej na stronie RDLP w Katowicach wynika, że nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Rudy Raciborskie został Tomasz Pacia, dotychczasowy Inżynier Nadzoru w tej jednostce.

oprac. i fot. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz