22 stycznia 2024

Praca Justyny Tomczak przepustką do Warszawy. Do stolicy pojedzie cała klasa

Informowaliśmy niedawno o konkursie plastycznym, w jakim udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej, którego celem była interpretacja dzieł J. Chełmońskiego.Wśród nagrodzonych znalazła się praca Justyny Tomczak.


Organizatorem konkursu pn. "Spotkania ze sztuką" była Fundacja PGE. Z ramienia kuźniańskiej placówki udział w nim wzięło 12 uczniów, którzy według własnego uznania zaprezentowali obrazy namalowane przez tego XIX-wiecznego malarza. 

- Wszystkie prace były wyjątkowe i piękne, wymagały ogromnego poświęcenia czasu i wybitnych zdolności. Dlatego dziękuję wszystkim zaangażowanym za podjęty trud i intencje mające na celu dobro całej klasy - pisze Sabina Chroboczek-Wierzchowska, która była szkolnym koordynatorem tego konkursu i głównym motywatorem młodych artystów.

Praca autorstwa Justyny Tomczak (tytuł obrazu: "Dojeżdżacz")

Jedną z prac nagrodzoną przez jurorów była ta, której autorką jest Justyna Tomczak - uczennica klasy 8A. Praca ta jest jednocześnie przepustką dla całej klasy do odwiedzenia Warszawy, a w szczególności znajdującego się tam Muzeum Narodowego.

Serdecznie gratulujemy!

oprac. BK; fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz