22 stycznia 2024

Przy kuźniańskim ratuszu powstanie nowy parking

W piątek, 19 stycznia w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej podpisano umowę na budowę przy magistracie parkingu dla samochodów osobowych wraz z jezdniami manewrowymi oraz oświetleniem. Docelowo znajdzie się tam miejsce dla 29 pojazdów.


Tym samym teren po kotłowni i warsztatach ZGKiM zmieni się w przyjazną, zieloną i potrzebną przestrzeń. Wykonawcą prac będzie K+D Budownictwo Sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi 573.452,10 zł brutto. Zadanie ma być zrealizowane do 18 maja br. Podpis na umowie złożyli: burmistrz Paweł Macha, skarbnik Anna Szostak i przedstawiciel wykonawcy Adam Kerner.

Docelowo, nowy parking ma zostać połączony chodnikiem z placem Przedszkola nr 1, tak by przywóz i odbiór przedszkolaków był dużo bezpieczniejszy.

Przebudowa ma ruszyć z końcem stycznia, dlatego też - jak informuje ratusz - od 29 stycznia, na czas wykonywania prac budowlanych, nie będzie możliwości parkowania przy budynku Urzędu Miejskiego. - To ostatni etap zmian i przebudowy przestrzeni publicznej w i wokół budynku Urzędu Miejskiego oraz wyremontowanego budynku ZGKiM - dodaje magistrat.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska i M. Gałuszka-Biernacki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz