06 listopada 2023

Dzień św. Marcina o dobroci przypomina. Obchody w Budziskach, Rudach i Kuźni Raciborskiej

W piątek, 10 listopada o godz. 17:00 w Budziskach i o 18:30 w Rudach, a w sobotę, 11 listopada również o godz. 17:00 w Kuźni Raciborskiej odbędą się wydarzenia związane z Dniem św. Marcina. Szczegóły poniżej.


BUDZISKA:

Społeczna Szkoła Podstawowa wraz z Przedszkolem oraz OSP i Radą Sołecką w Budziskach serdecznie zapraszają na Dzień św. Marcina, który odbędzie się w piątek, 10 listopada o godz. 17:00 na placu szkolnym przy ul. Szkolnej 14.

W programie: przejście z pochodniami i lampionami ulicami wsi, bogata gastronomia (rogale marcińskie, ciepłe napoje, grochówka, frytki, kiełbaski), występy dzieci i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy lampion.

RUDY:

Również w piątek, 10 listopada, tyle że o godz. 18:30 z parkingu przy Nadleśnictwie wyruszy VII orszak św. Marcina. W restauracji "Cysterska" będzie można nabyć rogale świętomarcińskie.

KUŹNIA RACIBORSKA:

W sobotę, 11 listopada o godz. 17:00 sprzed Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji ulicami miasta do Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka (hala sportowa) wyruszy orszak św. Marcina.

W ofercie przepyszne rogaliki, ziemniaki z grilla, grochówka i chleb ze smalcem. Dla dzieci z lampionami słodkie nagrody! Cel przedsięwzięcia: zebranie funduszy na spotkanie wigilijne dla chorych i samotnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz