06 listopada 2023

XXIV Bieg Niepodległości. Zapisz się on-line i zapewnij sobie wyjątkowy medal!

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę, 11 listopada w Kuźni Raciborskiej odbędzie się XXIV Bieg Niepodległości. Równolegle do niego zostanie przeprowadzony marsz nordic walking. Start pierwszego biegu o godz. 10:00.

 

Charakter imprezy

Jak informuje Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, Bieg Niepodległości to sportowa, rekreacyjna impreza organizowana już po raz 24. Jej głównym celem jest uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości, ukazanie malowniczych terenów gminy oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

Każdy z uczestników w tym dniu będzie zwycięzcą, gdyż otrzyma wyjątkowy, pamiątkowy medal, a dekoracja pierwszych miejsc będzie miała charakter symboliczny. W poszczególnych kategoriach wiekowych wyróżnione zostaną pierwsze trzy miejsca w następujący sposób:

- Grupa przedszkolaków:  chłopcy, miejsca 1-3 | dziewczynki, miejsca 1-3;
- Grupa wiekowa 7-11 lat: chłopcy, miejsca 1-3 | dziewczyny, miejsca 1-3;
- Grupa wiekowa 12-16 lat: chłopcy, miejsca 1-3 | dziewczyny, miejsca 1-3;
- Dorośli (od 17. roku życia): kobiety, miejsca 1-3 | mężczyźni, miejsca 1-3;
- Marsz nordic walking: kobiety, miejsca 1-3 | mężczyźni, miejsca 1-3.

Wśród wszystkich uczestników zostaną również rozlosowane nagrody.

Harmonogram imprezy

Godz. 9:00 - biuro zawodów (przy SP w Kuźni Raciborskiej);
Godz. 10:00 - start biegów dla dzieci i młodzieży (przy SP w Kuźni Raciborskiej w kolejności: przedszkolaki chłopcy, przedszkolaki dziewczynki; 7-11 lat chłopcy, 7-11 lat dziewczyny; 12-16 lat chłopcy, 12-16 lat dziewczyny);
Godz. 11:00 - start Biegu Głównego (od leśnej szkółki kontenerowej w Nędzy przez malownicze ścieżki leśne do Kuźni Raciborskiej przy SP: bieg dorośli od 17. rż mężczyźni i kobiety; marsz nordic walking mężczyźni i kobiety);
Godz. 12:00 - Odśpiewanie hymnu;
Godz. 12:15 - dekoracja medalowa, wręczenie i losowanie nagród.

Wyjątkowe medale

Uwaga I: Tylko wcześniejsza rejestracja gwarantuje medal, który jest przewidziany dla 200 pierwszych uczestników! Termin zapisów on-line mija o północy 7 listopada 2023 r. >>>ZAPISY<<<

Uwaga II: Bezpłatny udział dla dzieci i młodzieży z Gminy Kuźnia Raciborska do 16. roku życia (za okazaniem legitymacji lub innego dokumentu). W ramach promocji sportu i propagowania zdrowego trybu życia dzieci i młodzieży ich udział będzie pokryty ze środków gminnych. 

- Nie traćcie więc czasu i zapisujcie się szybciutko, bo wolne miejsca schodzą jak świeże bułeczki, a jeśli macie jakieś pytania bądź wątpliwości to piszcie, jesteśmy do Waszej dyspozycji - głosi organizator.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz