30 sierpnia 2023

Ruszają remonty dróg wojewódzkich

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej informuje, że rozpoczęła się długo oczekiwana seria remontów dróg wojewódzkich. Prace odbywać się będą na odcinkach dróg nr 919 i 425. Szczegóły zamieszczamy poniżej:


Na drodze wojewódzkiej nr 919 pomiędzy Szymocicami a Jankowicami kończy się frezowanie starej nawierzchni. Dalsze prace związane będą z kładzeniem nawierzchni asfaltowej.

Rozpoczynają się także prace na drodze wojewódzkiej nr 425, pomiędzy stadionem miejskim w Kuźni Raciborskiej a Solarnią. Dodatkowo na tym samym ciągu komunikacyjnym, tyle że w stronę Rudy Kozielskiej rozpoczną się prace polegające na frezowaniu starej i kładzeniem nowej nawierzchni asfaltowej. Będzie to odcinek 500-metrowy od miejsca, w którym ukończono poprzedni remont drogi.

- Przepraszamy za ewentualne utrudnienia w ruchu drogowym wynikające z prowadzonej modernizacji w/w dróg (planuje się, że prace związane z frezowaniem rozpoczną się w piątek i zakończone zostaną w poniedziałek). Prosimy jednocześnie o wyrozumiałość na czas prowadzonych remontów. Wszystko dla poprawy komfortu życia w naszej Gminie - czytamy na stronie urzędu.

Ratusz informuje ponadto, że Gmina Kuźnia Raciborska będzie ściśle współpracować z wykonawcą robót - firmą Eurovia Polska S.A, w zakresie udostępnienia działek na czas magazynowania destruktu asfaltowego.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz