23 czerwca 2023

Po raz 24. pływadła zacumują w Turzu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zawody sportowo-pożarnicze, pokazy Lasów Państwowych, kulinarna bitwa smaków oraz zabawa z Mirkiem Jędrowskim - to część atrakcji, jakie czekają na uczestników 24. spływu pływadeł, które odbędzie się w sobotę, 24 czerwca na przystani w Turzu.

 

Całodniową imprezę rozpoczną strażacy z różnych jednostek OSP. O godz. 9:00 wystartują zawody sportowo-pożarnicze o Puchar Krainy Górnej Odry. W rywalizacji wezmą udział ochotnicy z Rudy Kozielskiej, Turza, Samborowic, Rudyszwałdu, Krzanowic, Pogrzebienia, Marklowic, Żytnej, Gaszowic, Palowic oraz Miasta Odry w Republice Czeskiej. Nagrodą za zajecie I miejsca w tych prestiżowych zawodach jest okazały Puchar Krainy Górnej Odry.

W trakcie zawodów odbędą się również pokazy przygotowane przez OSP Jarogniewice (woj. lubuskie) z zakresu poszukiwań z udziałem dronów oraz psów trapiących. Od godz. 12:00 pokaz techniki wojskowej Kołowego Transportera Opancerzonego Rosomak. Ten nowoczesny sprzęt bojowy produkowany jest przez Rosomak S.A. w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Od godz. 12:00 natomiast odbędą się pokazy przygotowane przez Lasy Państwowe / Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla dzieci m.in. dmuchany plac zabaw. W trakcie imprezy powitanie pływadeł, Bitwa Regionów - Kulinarna Bitwa Smaków, biesiada śląska z Piotrem Scholzem, koncert Happy Jędrowski Show oraz zabawa taneczna z Zespołem Mirka Jędrowskiego.

Do zobaczenia w Turzu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz