09 czerwca 2023

Kuźnia Raciborska i czeskie Odry kontynuują transgraniczną współpracę

6 czerwca w czeskich Odrach odbyło się spotkanie starosty Libora Helisa z wiceburmistrzem Kuźni Raciborskiej Wojciechem Gdeszem. W wizycie udział wzięli też pracownicy czeskiego urzędu zajmujący się tematyką współpracy transgranicznej.

 

Spotkanie - jak informuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej - poświęcone było przygotowaniu i realizacji projektów w ramach programów współpracy transgranicznej oraz strategii dotyczącej realizowanych obecnie wspólnych działań partnerskich.

W trakcie nawiązano również do Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry, które miało miejsce 2 czerwca br. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Paweł Macha oraz jego zastępca Wojciech Gdesz, który wybrany został przedstawicielem Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry do Prezydium Euroregionu Silesia.

- Podczas wizyty omawiano m.in. przygotowania do nowego okresu programowania UE, w tym kwestii Funduszy Małych Projektów na lata 2021-2027 - czytamy w informacji ratusza zamieszczonej w mediach społecznościowych.

Trzymamy kciuki za dalszą owocną współpracę!

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz