29 marca 2023

Wstrzymanie obsługi klientów w urzędzie. Konieczna synchronizacja danych na nowe urządzenia

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej informuje, że 31 marca z uwagi finalizację prac nad wdrożeniem nowego systemu komputerowego i konieczność synchronizacji danych z dotychczasowych urządzeń na nowo zainstalowane obsługa petentów będzie niemożliwa.


W treści zamieszczonej zarówno na stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych czytamy: - W lutym informowaliśmy, o rozpoczęciu prac mających na celu wdrożenie nowego systemu komputerowego dla naszego Urzędu. Większość pracy została wykonana, a nasi Mieszkańcy nie napotkali na żadne utrudnienia. Zakończenie prac wymaga wyłączenia wszystkich programów i aplikacji, na których pracuje Urząd, w związku z koniecznością synchronizacji danych z dotychczasowych urządzeń na nowo zainstalowane. Czynności wykonane będą 31 marca br. (piątek). Tym samym w tym dniu nie będzie prowadzona obsługa Klientów. Planując wizytę w celu załatwienia spraw, bardzo prosimy mieć to na względzie. Za wszelkie niedogodności Państwa przepraszamy.

Urząd - jak zaznacza w komunikacje burmistrz Paweł Macha - ponownie otworzy się dla petentów w poniedziałek, 3 kwietnia. Wtedy to cały system informatyczny będzie już dostosowany do najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa danych.

Wszelkie przeprowadzane prace związane były z realizacją projektu "Cyfrowa Gmina".

Krótka informacja o projekcie:

Termin realizacji: do 30 września 2023 r.;
Kwota dofinansowania: 349.229,32 PLN
Kluczowe założenia projektu: Wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz