22 marca 2023

"Dobre rady na odpady". Karol Buchta wyróżniony w powiatowym konkursie ekologicznym

Podczas pikniku na powitanie wiosny, jaki odbył się 21 marca w Ogródku Jordanowskim w Raciborzu uczeń Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej Karol Buchta z klasy 3b odebrał nagrodę za zdobycie wyróżnienia w powiatowym konkursie "Dobre rady na odpady".

 

Karol wykonał grę planszową pt. "Podróż po Europie" w kategorii "Prototyp 3D przedmiotu użytkowego wykonany z recyklingu". - Jego gra urzekła komisję konkursową oryginalną pomysłowością, sposobem wykonania oraz inspiracją do podróżowania - czytamy w informacji zamieszczonej w mediach społecznościowych szkoły. Organizatorem konkursu było Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, a partnerem Zakład Zagospodarowania Odpadów sp. z o.o. w Raciborzu.


W trakcie pikniku, wyróżniony uczeń miał również okazję spotkać się z rzeźbiarzem Czesławem Podleśnym, który jest autorem wystawy "Rozbitkowie" i honorowym patronem konkursu.

Oprócz otrzymania nagród rzeczowych, Karol pojedzie również na wycieczkę do raciborskiego Zakładu Zagospodarowania Odpadów, gdzie pozna wykorzystywane technologie przetwarzania odpadów.


- Karolowi gratulujemy sukcesu i pomysłu, tym bardziej że konkurencja była silna, a nadesłanych prac z całego powiatu bardzo dużo - podkreśla kuźniańska placówka oświatowa.

oprac. BK; fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz