05 czerwca 2021

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Dzień Dziecka z Kuźnią Kultury i Teatrem Senioralne Forte

1 czerwca na Placu Zwycięstwa, a dzień później w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sporu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Tak Kuźnia Kultury oraz Teatr Senioralne Forte uatrakcyjniły dzieciom z Gminy Kuźnia Raciborska Dzień Dziecka. 

 

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, bo - jak mawiał przyjaciel dzieci Janusz Korczak - "Kiedy śmieje się   dziecko, śmieje się cały świat", więc róbmy wszystko tak, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach - czytamy w mediach społecznościowych w relacji, jaką zamieścił na swojej stronie MOKSiR.

Na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej na najmłodszych czekały zawody i konkurencje, szczudlarka, bańki mydlane, malowanie buziek oraz szereg innych, najrozmaitszych atrakcji. Całość dopełniła wspaniałą pogoda.  

2 czerwca natomiast w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji specjalny program rozrywkowy z okazji Dnia Dziecka przygotował działający pod skrzydłami Kuźni Kultury Teatr Senioralne Forte. Spektakl zatytułowano "Najpiękniejszy uśmiech dziecka".

Grupa teatralna była niezwykle wzruszona odbiorem przedstawienia, gdy w trakcie najmłodsi również brali udział bawiąc się, tańcząc przed sceną i recytując wszystkim znane wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima, którzy są poczytnymi pisarzami i poetami, a ich teksty są bardzo chętnie słuchane i wprowadzają w dobry humor najmłodsze pokolenie.

>>>FOTORELACJA<<<

oprac. BK; fot. MOKSiR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz