16 maja 2021

Znamy skład jury Festiwalu Małej Sceny

Zespoły m. in. z Opola, Gliwic, Tworkowa, Bytomia, Zawady Książęcej, Raciborza i Kuźni Raciborskiej wystąpią podczas Festiwalu Małej Sceny, który odbędzie się w sobotę, 29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Znamy też skład jury.


Występy artystów oceniać będzie czteroosobowe jury w składzie:

Zofia Dąbrowska - przewodnicząca komisji. Od 23 lat nauczyciel i wykładowca tańca współczesnego. Zawodowo związana z Policealnym Studium Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Ponadto od wielu lat choreograf widowisk scenicznych i musicali oraz programów scenicznych prowadzonych przez siebie zespołów - "Iluzja", "Gaduły" z Gliwic oraz rewii "Sukces" z Rydułtów. Prowadzi warsztaty z modern-jazz w kraju i za granicą, juror wielu festiwali tanecznych między innymi "Aplauz" w Marklowicach i "Festiwalu Małej Sceny" w Kuźni Raciborskiej.

Jolanta Belko - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej. Pedagog - "Menager of Education", trener, choreograf z osiemnastoletnim stażem. Założycielka zespołu mażoretek "Rytm" Cisek - Długomiłowice. Juror, sędzia krajowy i międzynarodowy licznych festiwali i mistrzostw dyscyplin mażoretkowych w kraju i za granicą. Członkini federacji IFMS (International Federation Majorettes Sport).


Artur Stelmaczonek - tancerz, choreograf, pedagog. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, absolwent dwuletniego instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego z dziedziny tańca współczesnego. Założyciel i choreograf rybnickiego Teatru Tańca "Nawras". Uczestnik licznych międzynarodowych warsztatów i konferencji tanecznych. Laureat nagrody prezydenta Rybnika za upowszechnianie tańca współczesnego i oryginalnych form teatralnych na terenie miasta oraz rozsławianie Rybnika na ogólnopolskiej arenie artystycznej. Od pierwszej edycji - juror Festiwalu Małej Sceny w Kuźni Raciborskiej.

Ilona Świerczek - juror rotacyjny w poszczególnych kategoriach baton. Przygodę z tańcem rozpoczęła już we wczesnym dzieciństwie. Była tancerką i solistką raciborskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha". Pedagog tańca z trzydziestotrzyletnim stażem, choreograf, wykwalifikowany instruktor tańca współczesnego, absolwentka wydziału artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, kierunku >Taniec<, specjalność >Pedagogika Tańca<. Współzałożycielka, jak również instruktor i choreograf zespołów tanecznych Uśmiech Tworków, Aplauz Marklowice - wielokrotnych medalistów Polski, kilkukrotnych medalistów świata w kategoriach pom pom oraz Promyczek - Kuźnia Raciborska. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia skierowane do mażoretek. Inicjator, współorganizator oraz kierownik artystyczny festiwali tanecznych "Aplauz" w Marklowicach i "Festiwalu Małej Sceny" w Kuźni Raciborskiej prowadzonych na żywo, jak i on-line.

MOKSiR Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz