12 maja 2021

OSP Budziska otrzyma nowy wóz gaśniczy

Jak informuje KG PSP, w 2021 r. do jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł. W 80 % będą to najbardziej uniwersalne - średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Jeden z nich trafi do Budzisk.


Wysłużone pojazdy

Wszystko zaczęło się przed kilkoma laty, po rozpoczęciu pierwszej kadencji burmistrza Pawła Machy, który widząc, jak wysłużone są wozy OSP w Gminie Kuźnia Raciborska, na spotkaniu z zarządem gminnym powiedział, iż gmina w miarę możliwości będzie inwestować i wspierać jednostki OSP w wymianie wysłużonych samochodów.

Na zebraniu zarządu gminnego ustalono listę, w jakiej kolejności jednostki wymieniać będą samochody od najstarszego. - Burmistrz dotrzymuje obietnicy i od lat obserwujemy wymianę samochodów w naszej gminie na nowoczesne samochody pożarnicze - mówi Krzysztof Sałajczyk, naczelnik OSP Budziska.

Dawny wóz bojowy strażaków z Budzisk; aktualnie służy w OSP Jankowice (arch. portalu)

Kolej na OSP Budziska

Na początku 2021 r. odbyło się zebranie, na którym zarząd gminny zatwierdził, że w tym roku to OSP Budziska składa wniosek do MSWiA z prośbą o dofinansowanie nowego samochodu, zaś Gmina Kuźnia Raciborska zapewnia wkład własny. - Komenda PSP w Raciborzu pozytywnie zaopiniowała nasz wniosek. Tyle, że nasza jednostka nie była jedyną, która takie dokumenty przedłożyła. Z terenu powiatu raciborskiego wnioski złożyło jeszcze kilka jednostek, niewiadomym więc było, która OSP otrzyma dofinansowanie - dodaje K. Sałajczyk.

Prezent na Dzień Strażaka

5 maja br., a więc dzień po Dniu Strażaka na stronie Ochotniczych Straży Pożarnych pojawiła się lista jednostek, które otrzymały dofinansowanie. Z zapisu pod pozycją 227 dowiadujemy się, że do Budzisk trafi średni samochód ratowniczo-gaśniczy. - Nasza radość była ogromna, gdy dowiedzieliśmy się, iż jesteśmy w gronie 314 jednostek z całego kraju, które otrzymały dofinansowanie. Ta wiadomość to piękny prezent na dzień strażaka oraz spełnienie marzeń całej naszej jednostki - mówi z radością naczelnik. 

- Z tego miejsca w imieniu własnym oraz naszej jednostki chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż samochód trafi właśnie do nas. Będzie służył mieszkańcom naszej gminy, więc to wspaniała wiadomość dla całej lokalnej społeczności. DZIĘKUJEMY! - kończy Krzysztof Sałajczyk.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz