25 kwietnia 2021

Śmieci w workach, a złom w kontenerze. Jankowice uprzątnięte ze śmieci

Członkowie rady sołeckiej Jankowic, miejscowi strażacy oraz wolontariusze po raz kolejny wyruszyli w teren, by posprzątać miejscowość z zalegających śmieci. Równocześnie zebrano też złom znajdujący się na prywatnych posesjach.


Sprzątanie wsi przeprowadzono już po raz osiemnasty. - Oczyszczono ze śmieci teren na odcinku prawie 7 kilometrów wzdłuż DW 919 od Szymocic aż do końca lasu do zabudowań Rud - czytamy na stronie sołectwa. Organizatorzy donoszą, że zebrano 16 worków śmieci z rowów wzdłuż w/w drogi, a odpady z pewnością zostały wyrzucone przez okna przejeżdżających samochodów. - Niestety, nadal brakuje niektórym podróżnym nawyku zabierania swoich śmieci do domu - piszą z goryczą jankowiczanie. 


Druga akcja to ,"złomiada", która odbyła się po raz szósty. - Dzięki mieszkańcom Jankowic, którzy postanawiali złom ze swoich gospodarstw oddać nam, zebraliśmy 2 tony żelastwa - informują organizatorzy przedsięwzięcia, dodając, że pozyskane ze sprzedaży złomu pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu i wyposażenia dla jankowickiej jednostki OSP.


oprac. BK; fot. Jankowice Rudzkie - Rodenbach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz